Laptop Toshiba zamulenie po zamnknięciu IE8

Witam

Kolega posiada laptop Toshiby , system Win 7. Jako przeglądarki internetowej używa Mozilli Firefox. Musi jednak do otworzenia jednej strony użyć Internet Explorer 8. Po zamknięciu Internet Explorer 8 laptop zamula tzn. nie można klikać na ikony umieszczone na pulpicie, do menu start można wchodzić normalnie. Ktoś może się spotka z czymś takim, bo ja pierwszy raz na coś takiego się natknąłem i nie bardzo wiem jak mu pomóc ?

Spróbuj zresetować IE. Sprawdź czy dzieje się tak w IE bez dodatków. Jeśli nie to powyłączaj zbędne dodatki. Możesz sprawdzić laptopa czy nie ma jakiś szkodników.

Laptop jest nówka sztuka ma około tygodnia to wątpię aby to były jakieś szkodniki i kolega twierdzi że to od samego początku się tak dzieje .

Ma jakieś toolbary poinstalowane w tym IE? Napisz czy zresetował IE.

Nie ma żadnych toolbarów . Zrestartował IE. Wydaje mi się że tu tylko pomoże postawienie systemu od nowa.

Nie opisałeś dokładnie problemu. System zaczyna się zawieszać czy tylko masz problem z pulpitem? Możesz przed uruchomieniem IE włączyć menedżer zadań i śledzić procesy w systemie, podczas działania przeglądarki oraz po jej zamknięciu.

Niekoniecznie. Toshiba dodaje tyle niepotrzebnego softu do autostartu, że przede wszystkim powyłączałbym zbędne programu uruchamiające się przy starcie systemu. (Start- wyszukaj- msconfig- zakładka uruchamianie).