Laptop <-> TV przez HDMI - dźwięk tylko przez telewizor

Lapek Acer Aspire 5755G, telewizor Sony KDL-32ex301.

Połączyłem przez HDMI, jakość obrazu idealna, zero problemów. Natomiast jeżeli chodzi o dźwięk, to jest mały kłopot. Gdy podłącze, to automatycznie dźwięk zostaje przełączony na telewizor i z niego się wydobywa zamiast przez głośniki podłączone do lapka. Rozumiem, że powodem jest prawdopodobnie to, że HDMI przesyła zarówno dźwięk jak i obraz, ale chciałbym, żeby dźwięk wychodził przez głośniki, bo brzmi nieporównywalnie lepiej. Co mogę zrobić?

System jaki?

W Windows 7 jest taki myk, że wyłączasz po prostu urządzenie audio HDMI w głośniczku koło zegara (prawym przyciskiem :arrow: urządzenia do odtwarzania :arrow: szukasz HDMI Audio Output lub podobnego :arrow: prawy przycisk :arrow: Wyłącz).

W domyślnym urządzeniu audio w panelu sterowania w zakładce audio wybrać swoją kartę dźwiękową, a nie hdmi.

Sorry zapomniałem podać systemu, tak 7 :wink: Home Premium x64. W zakładce Odtwarzanie mam tylko jedną pozycję - zwykłe sterowniki High Definition Audio, nie ma nic o HDMI

edit:

Wszystko ok, pojawiła się pozycja Sony Audio coś tam i wystarczyło to wyłączyć, dzięki