Laptop, użycie dysku 100%

(Mazzmm) #1

Witam

Na moim ultrabooku z którego naprawdę sporadycznie korzystam jedynie do filmów i neta od jakiegoś czasu mam problem gdyż dysk mi non stop muli, użycie jest 100%, czasem jest 50-60%, ogólnie komp chodzi strasznie powoli mimo że programów odpalonych i zainstalowanych jest garstka. Mam wykupionego nortona więc nie sądze żeby jakiś syf się zagnieździł. A może to jego wina właśnie?

Użycie dysku po odpaleniu komputera wzrasta do 100%, czasami spada do 90% lub 80% by znowu szybko wrócić do 100%. Niezależnie od tego co robię tak się dzieje.

Co może być przyczyną, jakieś pomysły? System to Windows 8.1.

(scripter1) #2

Tego nigdy nie można być pewnym, zwłaszcza gdy jak co niektórzy ma się takie podejście do tematu że skoro jest antywirus to można bezmyślnie wszystko pobierać i instalować i bezmyślnie klikać ignoruj w komunikatach antywira bez upewnienia się że plik jest czysty a to tylko fałszywy alarm (niektórzy niestety tak myślą).

Teraz trzeba być ostrożnym, np. w sieci krążą filmy które przy próbie odpalenia pokazują że trzeba pobrać jakiś kodek podając adres do niego a po pobraniu okazuje się że to nie kodek tylko wirus albo kodek z wirusem.

Jak dużo danych masz na dysku, jaki stopień zapełnienia dysku?

Czy robiłeś defragmentację dysku?