Laptop, Vista DE -> PL?

Witam,

ostatnio zakładałem temat o wybór laptopa do 5500 zł, wyszło jednak nieco inaczej i laptop został zamówiony w Niemczech i tu pojawia się kilka pytań. Zapewne dołączona będzie Vista w języku niemieckim, czy będzie możliwa jakaś zamiana z niemieckiej wersji na polską? I kolejne pytanie, czy niemiecka klawiatura po zmianie w ustawieniach na polski układ będzie działała normalnie? Czy “Y” w miejscu “Z” będzie działało jako Y ? i tak samo z literą “Z” ?? Z góry dziękuje za odpowiedz,

Pozdrawiam

putineq

Ja mam laptopa z niemiecką klawiaturą: i zamieniłem sobie klawisze “y” na “z”, a “z” na “y” :smiley: niestety nie wszystkie klawisze są na miejscu, np. nawiasy czy cudzysłów :-x ale idzie się przyzwyczaić :roll:

Jeżeli masz Vistę Ultimate, możesz zmienić jej język. A tymczasem, ustaw sobie układ klawiatury “polski programisty”.

Klucza od wersji DE nie można użyć przy PL, w świetle przepisów będziesz miał piracką wer, napisz do producenta może zmieni na wer pl.

tak, a jak by przeszkadzało to zawsze można zamienić klawisze lub kupić naklejki.

jakbyś zamówił lapa z vistą ultimate to nie byłoby problemu ze zmianą języka… jeśli chodzi o klawiatury to warto się skontaktować ze sklepem i zapytać się czy mają też wersje z klawiaturami QWERTY…