Laptop w okolicy 2000zl

Witam zamierzam kupic laptopa jednak mam nadzieje ze ktos mi tu pomoze wybrac.

Interesuje mnie laptop w okolicy 2000zł jednak moze byc drozszy gdyz mam mozliwosc sprowadzenia go z USA lub z Anglii.

A wiec najbardziej zalezy mi na tym aby posiadal nastepujace funkcje (kolejnosc sie liczy)

Matryca matowa (nie odbijajaca swiatla)

Dysk minimum 160 GB

Nagrywarka DVD

Line-out (wyjcie na tv i monitor)

Bluetooth 2.0 (+ EDR najlepiej ale nie jest to juz koniecznosc)

Wytrzymala bateria

przyjazna klawiatura

jakis dobre urzadzenie wskazujace (tu sie w ogóle nie orientuje)

ponadto (juz mniej wazne ale sprzydalyby sie)

najlepiej grafika to jakis radeon

kamerka 1,3

glosniki (chyba standard ale pisze)

czytnik kart 5w1 lub 8w1

Zastanawialem sie nad projektami asusa, hp oraz toshiby(ale ciezko znalezc z matryca matowa)

Jesli ktos ma jakies inne propozycje lub w ogole jakies porady to prosze o posty

Postaram sie jutro z rana podac przyklady upatrzonych lapkow przeze mnie

z gory dzieki

DELL VOSTRO 1710

W sumie ma to wszystko co chciałeś żeby miał, oprócz kamerki którą można dokupić z klipsem i przypiąć. Ogólnie laptop dobry z bebechów, ale z wyglądem jest już gorzej.

HP 6820s

Taka sama sprawa z kamerką j/w, karta Radeon (słabsza od 8600 j/w), ale tutaj wykonanie i wygląd o wiele lepszy.

Dzieki.

Tego hpka widzialem choc w troche innej konfiguracji i wlasnie jest to jeden z interesujacych mnie modeli, ale zastanawiam sie czy one napewno maja wyjscia na tv i monitor? W sumie na tv bardziej mi nawet zalezy.

Jest złącze VGA więc podepniesz, zależy jaki telewizor :stuck_out_tongue:

Ciekawe te laptopy. A mi bardziej Dell się podoba. :slight_smile: Kwestia gustu.

Co do podłączenia telewizora to jak stary: http://www.allegro.pl/item433202576_pod … r_vga.html jak nowy: d-sub - dvi i tutaj już problemów nie powinno być.

Proszę używać polskich znaków, opcja edytuj i popraw posty.JNJN

? Zawsze staram się używać polskich znaków i w razie błędu używam opcji edytuj. Pomyłka?

a z 15 calowych bo często będę z nim podróżował więc 17 może się okazać nieporęczna :confused:

Poza tym 17 calowy chyba bardziej zżera baterie więc kolejny minus.

Zapomniałem jeszcze dodać ze ważna cecha by była wytrzymała konstrukcja (najlepiej z aluminium ale chyba koszt poszedłby dramatycznie do góry, chociaż ten HP wygląda porządnie. (Może ktoś się wypowie jakie firmy robią najlepsze konstrukcje laptopów pod względem wytrzymałości…)

Co do tego Della to wszystko ładnie i pięknie, ale był on używany a wolałbym nowy.

I tu się pojawia kolejne moje pytanie, odnośnie też gwarancji, a mianowicie jak wygląda sytuacja z instalacja systemu? Mogę sam zainstalować bez problemu? Jeśli chodzi o to żeby był oryginalny to jestem studentem AGH i z tego co wiem licencja jest bezproblemowa do uzyskania z uczelni. Jeśli na gwarancji nie patrzą na to ze system się zmienił to może mieć viste bo pewnie i tak przeinstaluje na XPka. W związku z tym jeśli instalacja systemu jest w miare prosta tzn zbliżona do PC to najlepiej żeby był bez systemu bo po co za niego płacić

Sory, że tak wybrzydzam ale wole kupić takiego który będzie odpowiadał moim potrzebom w tej chwili. Zaznaczam że mój stacjonarny już ledwo zipie wiec pewnie w domu tez z niego będę korzystał a wyjście na tv potrzebuje aby filmy na tv oglądać.

Mógłby ktoś podać przykład asusa spełniającego moje wymagania z matowa matrycą gdyż wszystkie na jakie natrafiam są z błyszczącą :confused:

Jak będziesz podróżował to faktycznie 17’’ to za dużo. :slight_smile:

Najbardziej wytrzymałe, to chyba ze stopu magnezu…

Gwarancję masz na sprzęt, a nie oprogramowanie. Jak kupujesz Windows’a to nie dostajesz karty gwarancyjnej. :slight_smile: Więc będziesz sobie mógł przeinstalować system. Powrót do oryginalnie zainstalowanej wersji często odbywa się przez specjalną ukrytą partycję - kasujesz ją, nie masz jak powrócić. :stuck_out_tongue: Chyba, że dostaniesz jakieś płytki, albo sam sobie takie wypalisz.

Jakie masz złącza w tym swoim telewizorze?

I dlaczego tak uparłeś się na matową matrycę?

Złącze euro i widziałem ze zaproponowana mi wyżej przejściówka do kupienia na allegro by pasowała. Ale podejrzewam ze zdarzy mi się wziąć go do kumpla żeby coś oglądnąć na dużym ekranie, więc pewnie nowsze złącza wejdą w gre choć euro też powinien mieć. Wiadomo ze jakość będzie gorsza ale i tak większość będzie zależeć od pliku, a nie przesyłu chyba że będzie to format HD (mam nadzieje że dobrze myślę…)

A jeśli chodzi o matryce to sprawa wygląda tak że do pracy dojeżdżam prawie godzinę pociągiem, wcześnie rano i zwykle dużo świetlówek się świeci. Z tego co wyczytałem to błyszcząca by mnie tylko wkurzała i męczyła wzrok w takich warunkach

Ja tam trochę miałem do czynienia z błyszczącą matrycą, ale jak mam żywe/jasne kolory na ekranie to nie denerwuje mnie efekt odbijania się światła. Ale to moje subiektywne odczucie, może ktoś potwierdzi?

Jeżeli błyszcząca matryca wchodziłaby w grę i rozumiem, że zdecydowałeś się już na 15, to co powiedziałbyś na taką propozycję: http://www.allegro.pl/item435641033_com … bonus.html ?

Matryca matowa (nie odbijajaca swiatla) - niestety błyszcząca

Dysk minimum 160 GB - 320GB

Nagrywarka DVD - jest

Line-out (wyjcie na tv i monitor) - tv-out i vga

Bluetooth 2.0 (+ EDR najlepiej ale nie jest to juz koniecznosc) - jest, ale nie wiem dokładnie jaki

Wytrzymala bateria - tutaj jest zwyczajna

przyjazna klawiatura - tzn?

jakis dobre urzadzenie wskazujace (tu sie w ogóle nie orientuje) - zwyczajny touchpad

najlepiej grafika to jakis radeon - wydajny geforce

kamerka 1,3 - jest 2 Mpix

glosniki (chyba standard ale pisze) - są

czytnik kart 5w1 lub 8w1 - jest