Laptop - wentylator - temeratura

Witam.

Mam taki mały problem, od dłuższego czasu nawet jak przeglądam neta to wentylator od laptopa działa głośniej. Laptop też jest nieco ciepły. Chciałbym się dowiedzieć jakie są prawidłowe temperatury pracy i czy lepiej zadzwonić i wysłać na gwarancję do serwisu… a gwarancji zostało mi jeszcze 51 dni więc może lepiej skorzystać z tych dni. poniżej podaje dane:

Laptop DELL INSPIRON 1525

nazwa procesora Intel® Pentium® Dual CPU T2390 @ 1.86GHz

wmefz4vgnyrobvlg3s4w.jpg

dhxiizttc2uoaq2hf5qz.jpg

Tak się przedstawiają temperatury teraz gdy korzystam tylko z przeglądarki. Jak zacznę coś robić temperatury skaczą do powyżej 70. Jak na na razie powyżej 80 widziałem tylko jak grałem chwile w CSa. Ale wiatrak głośniej pracuje przy wyższych temperaturach. Dlatego co uważacie na ten temat i co z tym zrobić?

Mam dokładnie ten sam procesor na swoim laptopie. Z doświadzczenia wiem że na 99% temperatura spowodowana jest przez kurz. W grach miałem nawet po 97 stopni… Jeżeli wyczyszczenie laptopa z kurzu nie będzie Ciebie kosztowało zbyt wiele (oddając do serwisu) to lepiej oddaj go do wyczyszczenia od wewnątrz.

no ja teraz przy grze zauważyłem temp. 96 stopni … laptopa mam od ok 3,5 roku. Faktycznie czyszczony nie był przez ten czas. Nie wiem czy opłaca się rozmawiać z dellem w tej sprawie posiadam gwarancję jeszcze gwarancja next buisness day przez 51 dni. Za to jakaś gwarancja CAR już się skończyła. Oddawać do zwykłego serwisu czy rozmawiać z dell? Sam raczej tego nie zrobię bo się nie znam na rozkręcaniu itp.

Rozmowa z Dell-em nic nie kosztuje możesz się zapytać czy dokonają ci usługę wyczyszczenia laptopa w ramach tej gwaracji czy nie.

Dziś dzwoniłem i się dowiedziałem, że dokonują czyszczenia albo wymiany wiatraczka ale tylko w skrajnych przypadkach np. gdy się laptop wyłącza lub coś się z tym wiatraczkiem dzieje. W przypadkach gdy zalega kurz i tylko się przegrzewa to trzeba we własnym zakresie. Kazali tylko obserwować temperaturę i tyle dziękuję.

Więc kup sprężone powietrze i “pryskaj”…