Laptop - wentylator - temeratura


(Lukasz Ed) #1

Witam.

Mam taki mały problem, od dłuższego czasu nawet jak przeglądam neta to wentylator od laptopa działa głośniej. Laptop też jest nieco ciepły. Chciałbym się dowiedzieć jakie są prawidłowe temperatury pracy i czy lepiej zadzwonić i wysłać na gwarancję do serwisu... a gwarancji zostało mi jeszcze 51 dni więc może lepiej skorzystać z tych dni. poniżej podaje dane:

Laptop DELL INSPIRON 1525

nazwa procesora Intel® Pentium® Dual CPU T2390 @ 1.86GHz

wmefz4vgnyrobvlg3s4w.jpg

dhxiizttc2uoaq2hf5qz.jpg

Tak się przedstawiają temperatury teraz gdy korzystam tylko z przeglądarki. Jak zacznę coś robić temperatury skaczą do powyżej 70. Jak na na razie powyżej 80 widziałem tylko jak grałem chwile w CSa. Ale wiatrak głośniej pracuje przy wyższych temperaturach. Dlatego co uważacie na ten temat i co z tym zrobić?


(W!nter) #2

Mam dokładnie ten sam procesor na swoim laptopie. Z doświadzczenia wiem że na 99% temperatura spowodowana jest przez kurz. W grach miałem nawet po 97 stopni... Jeżeli wyczyszczenie laptopa z kurzu nie będzie Ciebie kosztowało zbyt wiele (oddając do serwisu) to lepiej oddaj go do wyczyszczenia od wewnątrz.


(Lukasz Ed) #3

no ja teraz przy grze zauważyłem temp. 96 stopni .... laptopa mam od ok 3,5 roku. Faktycznie czyszczony nie był przez ten czas. Nie wiem czy opłaca się rozmawiać z dellem w tej sprawie posiadam gwarancję jeszcze gwarancja next buisness day przez 51 dni. Za to jakaś gwarancja CAR już się skończyła. Oddawać do zwykłego serwisu czy rozmawiać z dell? Sam raczej tego nie zrobię bo się nie znam na rozkręcaniu itp.


(Pablo79) #4

Rozmowa z Dell-em nic nie kosztuje możesz się zapytać czy dokonają ci usługę wyczyszczenia laptopa w ramach tej gwaracji czy nie.


(Lukasz Ed) #5

Dziś dzwoniłem i się dowiedziałem, że dokonują czyszczenia albo wymiany wiatraczka ale tylko w skrajnych przypadkach np. gdy się laptop wyłącza lub coś się z tym wiatraczkiem dzieje. W przypadkach gdy zalega kurz i tylko się przegrzewa to trzeba we własnym zakresie. Kazali tylko obserwować temperaturę i tyle dziękuję.


(W!nter) #6

Więc kup sprężone powietrze i "pryskaj"...