Laptop(Wi-Fi) i router D-Link

Witam

Od kilku dni mam router w domu i próbuję złapać bezprzewodowo neta na laptop ale nie da się nic takiego zrobić… :confused: byłem w sieci kablowej z której mam internet i powiedzieli że sygnał został nadany kupiłem 2 kable ethernetowe wszystko podłączyłem i powstały dwa problemy:

  1. podczas instalacji pojawia sie taki komunikat:

bd.jpg

wszystkie kable od razu mówię że mam podłączone… jeden leci z kompa do routera, drugi ze skrzynki z której mam neta do kompa… no i ten komunikat wyskakuje :confused:

  1. potrzebuję sterowników do mojej karty Fast Ethernet (laptop Fujitsu Siemens Li1705)

Jeśli ktoś wie jak rozwiązać ten problem lub znalazł stery do mojej karty bezprzewodowej to proszę o linka lub odpowiedź :slight_smile:

Moment - możesz dokładniej opisać swoją sieć, co jest połączone do czego i jak Twój dostwaca dostarcza Tobie internet.

Cześć!.Według mnie kabel co leci ze skrzynki z internetem ,powinien lecieć do routera.Az routera na komputer i ewentualnie

bezprzewodowo na laptopa. Pozdrawiam -niejan.

Witam

Ja ma router D-Link DIR-635 i jak go instalowałem użyłem płyty która była w zestawie. Tam jest jakiś kreator który ma pomóc skonfigurować sieć. Ale chyba nie do końca radzi sobie z zaistniałymi problemami.

Lepiej daj sobie spokój z tym kreatorem i skonfiguruj sieć ręcznie, poprzez przeglądarkę internetową (potrzebne dane do zalogowania są w instrukcji obsługi).

Zaloguj się do panelu routera i tam w poszczególnych zakładkach podaj potrzebne dane i ustaw szyfrowanie transmisji, filtrowanie po adresie MAC i co tam jeszcze będziesz potrzebował.

Ja tak zrobiłem u siebie i to działa :smiley: .

Na koniec pytanie: jaki masz w ogóle router (D-Link ?? ?? ??)?

Pozdr.

Zdzisław

Witam,

przede wszystkim podepnij prawidłowo router, tj. kabel z modemu do routera, a zroutera do kompa.

po drugie prawdopodobnie, to nie jest kwestia sterowników, tylko tego, że będziesz musiał w konfiguracji routera wpisać numer karty sieciowej z komputera i wifi laptopa. W ten sposób udostępnisz komputerom router.

Mnie również wyskakiwał taki głupi komunikat, żeby sprawdzić podłączenie, a okazało się, że to kwestia konfiguracji routera.

Pozdrawiam

Przewód z modemu podłącz do wejścia opisanego jako INTERNET lub WAN, a komputery do LAN (1, 2, 3, 4)

tak też mam ale nadal wyskakuje ten komunikat

model mojego D-Linka to DI-524

@EDIT:

poza tym i tak potrzebuję sterowników do karty Fast Ethernet do laptopa bo w menedżerze urządzeń wyskakuje przy tym żółty pytajnik co oznacza że nie rozpoznaje tego sprzętu :confused:

@EDIT2:

hmm no cóż co do tej ręcznej konfiguracji to nie ma napisane w instrukcji obsługi jaki jest hasło dostępowe :frowning:

Skąd i jak masz dostarczany internet

internet mam z telewizji kablowej… jest on dostarczany poprzez taką małą skrzynkę do której podpięty jest kabel wiodacy do skrzynki w pokoju moich rodziców z której leci kablówka :wink:

OK - no to wszystko jasne - Musisz wiedzieć że modem kablowy pamięta ostatni adres MAC jaki był do niego podłączony. Jeżeli zmieniasz urządzenie które jest do niego podłączone to musisz modem zresetować poprzez jego wyłączenie z prądu. Tak więc:

Wyłącz router i modem z prądu.

Włącz modem - jak się zaloguje włącz router (oczywiście musisz go już teraz podłączyć do gniazdka sieciowego)

No i wtedy spróbuj konfiguracji.

Odświeżam prośbę…

Potrzebuję sterowniki do karty ethernetowej do mojego laptopa…

jakby ktoś miał lub znalazł to proszę bardzo o linka :slight_smile:

byles na stronie producenta? http://www.fujitsu-siemens.com/support/downloads.html

nie masz plyty ze sterownikami?? jaki w ogole masz system? czy internet ( na kablu ) ci dziala? czy ty chcesz sterowniki do Wi-Fi ?

opis karty Wi-Fi powinien byc pod spodem laptopa