Laptop widzi baterie, ale jej nie chce używać


(Matez78) #1

Mam problem od niedawna, że cały laptop polega tylko na zasilaczu. Gdy wyjmę wtyczkę to mi się wywala :? . Proszę o pomoc, bo mi zależy na moim lapku.


(xyzzyx) #2

A może jednak bateria już jest out :frowning: .Nie napisałeś jak długo już ją używasz. Gdybyś mógł sprawdzić ją na innym lapku. Jeżeli efekt będzie ten sam to sprawa będzie jasna.Chyba że bateria jest dobra ale jest problem z ładowaniem jej. Pozdrawiam.


(Matez78) #3

Bateria ładuje się i pali się dioda, używam ją już 3 lata. A nie mogę jej wyprubować na innym bo ma inny kształt.


(xyzzyx) #4

To niestety jeszcze nie dowód. Jeżeli masz taką możliwość(posiadanie multimetru)sprawdź po odłączeniu zasilacza napięcie na zaciskach baterii. Oczywiście dobrze aby bateria była w laptopie, chodzi o to abyś sprawdzał napięcie obciążonej baterii.


(Matez78) #5

Udało mi się uruchomić :o i zrobiłem screen stanu baterii http://img682.imageshack.us/img682/6285/99197962.png ,i chyba bateria jest do wymiany na to wynika cóż czekam na inne posty.


(roobal) #6

Wiesz chociaż jakie ogniwo ma ta bateria? Możesz spróbować ją formować ale za wiele to Ci już w tym stanie nie pomoże.

Pozdrawiam!


(Reksio009) #7

Trzeba by sprawdzić wear level baterii i dopiero wtedy będzie mozna coś więcej powiedzieć.


(Matez78) #8

A jak mam sprawdzić wear level, bo znalazłem program NHC i nie wiem czy to dobry sposób.

Edit: Już wiem jak użyć oto screen http://img300.imageshack.us/img300/3230/70516093.png czekam na odpowiedzi :slight_smile: .


(xyzzyx) #9

http://www.google.pl/search?client=oper ... 8&oe=utf-8 . Wkleiłem Ci wczoraj tego linka(autorstwa kol.SyntaxError), nie wiem dlaczego się nie ukazał. Możesz tam się dowiedzieć ciekawych rzeczy o bateriach. Osobiście nie ze wszystkim co w niektórych wątkach piszą się zgadzam ale ogólnie warto poczytać gdyż niektóre są ciekawe dla posiadaczy laptopów. Pozdrawiam.


(Reksio009) #10

Matez78, to co podałeś to nie jest Wear Level tylko battery charge.