Laptop- wiesza sie co kilka minut

Z gory przepraszam za brak polskich znakow diakrytycznych, jak i tez mam nadzieje, ze pisze w dobrym dziale.

Laptop (po formacie) ciagle sie wiesza, na poczatku po wlaczeniu jest ok, tak kolo pol godziny, potem wiesza sie, musze wylaczyc. Po ponownym uruchomieniu, znow, tylko ze tym razem po kilku minutach. Ponizej wklejam logi z OTL:

OTL.Txt http://wklej.org/id/405647/

Extras.Txy http://wklej.org/id/405650/

Probowalam tez GMER ale za kazdym razem mam komunikat, ze program przestal dzialac, poniewaz:

Problem signature:

Problem Event Name: APPCRASH

Application Name: kfrmzpzb.exe

Application Version: 1.0.15.15477

Application Timestamp: 4cbda469

Fault Module Name: kfrmzpzb.exe

Fault Module Version: 1.0.15.15477

Fault Module Timestamp: 4cbda469

Exception Code: c0000005

Exception Offset: 0000c551

OS Version: 6.0.6002.2.2.0.768.3

Locale ID: 2057

Additional Information 1: 2801

Additional Information 2: c84d0e05b3da41ebd3d9be672189504f

Additional Information 3: 3bd8

Additional Information 4: e6686f26dd91c8fb06044e11d84237ab

A co to takiego ta trzcionka? Ja słyszałem tylko o czcionce.

:oops: przepraszam juz poprawiam.

Kiedyś miałem podobny problem, oddałem sprzęt do serwisu i okazało się że kości RAMu były wadliwe. Genralnie obstawiał bym RAM alb bad sektory na dysku twardym.

Jak sprzęt jest na gwarancji, to zanieś do serwisu, jak nie to pożycz od kogoś RAM, przepnij do siebie i sprawdź. Z dyskiem jest już gorzej bo trzeba by system przeinstalowywać.

Możesz spróbować uruchomić lapsa z jakiejś płyty z linkusem LIVE np Ubuntu, i zobaczyć czy objawy też występują.

Laptop byl oddany do serwisu z powyzszego powodu. Przeinstalowali wszytko, ale wciaz jest problem. Facet, ktory to naprawial, pracuje teraz w innym kraju, a z centrali ‘zadzwonia w najblizszym czasie’, zeby uslatic co dalej i kto przejal ‘nasza’ sprawe. Oczywiscie wszystko sie ciagnie, sugerowano przez telefon ze to moze hardware. Kolega na szybko poprzegladal, sugeruje ze moze karta dzwiekowa, a inny, ze chyba wiatraczek nie chodzi i komp sie grzeje. Juz glupieje normalnie, bo na tym sprzecie nie da sie pracowac teraz.

Podaj napięcia i temperatury z BIOSu i Everesta(po włączeniu i po resecie - czyli 2 próbki).

A to nie wiesz czy wiatrak chodzi czy nie?Nie słychać?

Pamięć możesz przelecieć Memtestem86+.

A dysk HD Tune’m albo HD Tach’em.

Jak sprawdzic te napiecia i temperatury?

Wiatrak slychac.

W BIOSie szukasz zakładki PC Health Status lub coś w ten deseń.W Evereście poszukaj zakładki Czujnik.