Laptop wolno chodzi co może być problemem?


(Lkuchta1) #1

Witam. Chciałem zapytać czy ktoś ma może pomysł dlaczego mój laptop strasznie kiepsko chodzi tzn do przeglądania stron czy coś jest ok ale już zagrać w cokolwiek to jakaś męczarnia... I nie chodzi o gry o jakiś wybitnych wymaganiach. Np Leauge of Legends czasem się przycina na średnich detalach a na max nie ma nawet co próbować grać czy np Diablo 3 na najniższych ustawieniach dalej się przycina i muli.

Tutaj podaje specyfikacje laptopa Sony vaio VPCF21Z1E

Windows 7 64 bity

Procesor: Intel Core i7-2630QM CPU @ 2,GHz

Pamięć ram: 8 GB

Karta Graficzna: GeForce GT 540M

Dysk twardy: Toshiba MK6461GSY 600 GB

Dodaje od raz że robiłem już formata całkowitego łącznie z usuwaniem partycji producenta z wszystkimi tymi dodatkowymi pierdołami i instalowałem Windowsa na czysto.

Pozdrawiam i mam nadzieję że uda wam się mi jakoś pomóc:)


(Sokcio21) #2

Zainstaluj sterowniki do dedykowanej karty graficznej i w trayu ( w prawym dolnym rogu ekranu ) i otwórz panel sterowania Nvidia następnie wybierz program z którego chcesz korzystać przy pomocy GeForce’a GT 540m i wybierz procesor Nvidia o dużej wydajności.

 

Radzę szybko przeczytać tą radę ponieważ administracja wybitnie na tym forum mnie nie lubi, usuwa moje posty i zamyka tematy mimo próśb o zaniechanie tego trollingu.


(rgabrysiak) #3

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj oraz opcji Użyj pełnego edytora , a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.


(Lkuchta1) #4

Jeśli chodzi o panel sterowania Nvidia to sterowniki mam zakutalizowane. A jak kliknę np na Diablo 3 i optymalizuj to ustawia mi zalecane praktycznie najwyższe ustawienia na które ogólnie nie da się grać;/


(Sokcio21) #5

chodzi o panel nvidia a nie geforce experience