Laptop wolno chodzi co może być problemem?

Witam. Chciałem zapytać czy ktoś ma może pomysł dlaczego mój laptop strasznie kiepsko chodzi tzn do przeglądania stron czy coś jest ok ale już zagrać w cokolwiek to jakaś męczarnia… I nie chodzi o gry o jakiś wybitnych wymaganiach. Np Leauge of Legends czasem się przycina na średnich detalach a na max nie ma nawet co próbować grać czy np Diablo 3 na najniższych ustawieniach dalej się przycina i muli.

Tutaj podaje specyfikacje laptopa Sony vaio VPCF21Z1E

Windows 7 64 bity

Procesor: Intel Core i7-2630QM CPU @ 2,GHz

Pamięć ram: 8 GB

Karta Graficzna: GeForce GT 540M

Dysk twardy: Toshiba MK6461GSY 600 GB

Dodaje od raz że robiłem już formata całkowitego łącznie z usuwaniem partycji producenta z wszystkimi tymi dodatkowymi pierdołami i instalowałem Windowsa na czysto.

Pozdrawiam i mam nadzieję że uda wam się mi jakoś pomóc:)

Zainstaluj sterowniki do dedykowanej karty graficznej i w trayu ( w prawym dolnym rogu ekranu ) i otwórz panel sterowania Nvidia następnie wybierz program z którego chcesz korzystać przy pomocy GeForce’a GT 540m i wybierz procesor Nvidia o dużej wydajności.

 

Radzę szybko przeczytać tą radę ponieważ administracja wybitnie na tym forum mnie nie lubi, usuwa moje posty i zamyka tematy mimo próśb o zaniechanie tego trollingu.

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj oraz opcji Użyj pełnego edytora , a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Jeśli chodzi o panel sterowania Nvidia to sterowniki mam zakutalizowane. A jak kliknę np na Diablo 3 i optymalizuj to ustawia mi zalecane praktycznie najwyższe ustawienia na które ogólnie nie da się grać;/

chodzi o panel nvidia a nie geforce experience