Laptop wyłącza się podczas "bezruchu"

Cześć,

mam laptopa Acer ASPIRE 7750G z Windowsem 7 . Mam taki problem że gdy pobieram pliki z internetu programem p2m (M**lShar*) i zostawiam laptopa na biórku żeby się ściągało(nic nie robię na nim) to on przechodzi w taki tryb, że nie pracuje ale gdy nacisnę przycisk włączajacy “power” to odrazu mam okienko logowanie (jest to chyba tryb uśpienia,wstrzymania). Czy da się jakoś wyłączyć to , aby laptop przez cały czas w którym będzie ściagał pliki ( nic nie będzie na nim robione ) był cały czas włączony i pobierał pliki ?

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam.

Pierwszy sposób to doszukanie się opcji “blokowania” uśpienia/wstrzymania w samym programie, którego używasz (teoretycznie powinien mieć takową, ja nie wiem jak może się w nim ta opcja nazywać).

Drugi sposób to wyłączenie uśpienia/wstrzymania w systemie, w wykorzystywanym planie zasilania. PPM na ikonę baterii i z menu wybierasz “Opcje zasilania”. W oknie jakie się pojawi, po lewej stronie będziesz mieć “Zmień moment przejścia komputera w tryb uśpienia” i w kolejnym oknie ustawiasz jak chcesz, dla zasilania bateryjnego i/lub sieciowego.