Laptop wyłącza się podczas instalacji Windowsa 7

(bartekking) #1

Witam mam następujący problem opowiem wam od początku.Sąsiadka dała mi do naprawy laptopa Dell modelu nie znam dość mocny (core i5,4gb ramu). Problem był taki że był strasznie zawalony i zamulony.Więc postanowiłem zrobić formata. Włożyłem swoją płytę z Windowsem (ona miała tylko klucz) i jest problem.Za pierwszym razem wszystko poszło zrobiłem format dysków instalacja poszła prawie cała i komputer wyłączył się podczas gdy jest “kończenie instalacji”.Mówię co jest i próbuje jeszcze raz,potem laptop wyłączył się już przy " Windows loading is file" następnie wyłączył się na początku instalacji.Wtedy się poddałem i pisze do was.Co jest nie tak ? Jak zainstalować tego cholernego Windowsa.Pobieram teraz nawet Ubuntu żeby sprawdzić może on pójdzie.Dodam że zdarzyło się nawet że podczas przeglądania Biosa laptop się wyłączył.I wydaje mi się że szybko się grzeje po paru sekundach instalki jest gorący.Proszę o pomoc.

(falcon89) #2

Przeczyść układ chłodzenia.

(rgabrysiak) #3

Cześć

Skoro się przegrzewa to go wyczyść i przy okazji wymień pastę bądź thermalpady na CPU i GPU. Jeżeli laptop jest na gwarancji radzę z niej skorzystać, w przeciwnym przypadku możesz zrobić to samemu. O ile potrafisz.

(Bogdan_G) #4

Używany dłużej laptop wymaga czyszczenia, a zaniedbania mszczą się. Czyszczenie układu chłodzenia, wymiana pasty na procku i chipsecie. Teraz, gdy został wyłączony laptop podczas instalacji, chyba trzeba będzie zrobić czystą instalację, ale niekoniecznie, gdy temperatury wrócą do normy.