LAPTOP-wymiana płyty głównej i ponowna aktywacja

LAPTOP-wymiana płyty głównej i ponowna aktywacja

krótki opis:

w laptopie model Asus F3F pojawił się problem z dzwiękiem , więc trafił do serwisu w celu naprawy , najprawdopodobniej problem jednak jest poważniejszy i skończy się to wymianą płyty głównej ,

i tu pojawia się kolejny problem , laptop jest z gotowym systemem Windows XP na ukrytej partycji , co oznacza że został przypisany do tej płyty głównej .

pytanie :

  • czy miał ktoś już takie przejścia z ponowną aktywacją

  • czy zadziała klucz który jest przyklejony do laptopa

  • jak to jest , z tym ponownym przydzielaniem klucza , który żeby dostać to trzeba gdzieś tam wysyłać zaświadczenie o awarii płyty głównej

.

nic strasznego ,skończy sie prawdopodobnie na tym że bedziesz musiał zadzwonić do microsoftu (z telefonu tp bezplatnie ,u innych operatorów impuls jest naliczalny wedlug lokalnej stawki) i wytlumaczyć sie ze swojego problemu ,tak mi sie wydaje bo ja mam podobne przejscia bynajmniej musialem aktywowac ponownie klucz nie ze wzgledu wymiany plyty głownej ale dlatego że plyta cd byla powiązana z kluczem a instalowalem z innej .Niech mnie ktoś poprawi ale wszystko wskazuje na to że czeka cie tylko aktywacja przez telefon która trwa przecienie 8-10 minut

Jeśli płyta będzie identyczna to może obyć się bez reinstalki.

Jeśli będzie inna to rzeczywiście Microsoft w Polsce nie robi dużych problemów i przydzieli ci nowy klucz. Na wszelki wypadek weź fakturę na naprawę lub przynajmniej na płytę główną.