Laptop - Wymiana procka/Dodanie RAMu

Siema,

Dzisiaj w instrukcji mojego lapka wyczytałem że można w nim dodać pamięć RAM i wymienić procek. Czy mój w moim modelu też dało by radę wymienić procka na lepszego lub dodać RAMu? Czy ma to w ogóle sens (wydajność wzrośnie zauważalnie? lapka używam głównie do gier i wydaje mi się że procek nie wyrabia)? Ile taka wymiana by kosztowała? Z góry dzięki za pomoc!

Mój laptop (model: asus PRO5AVseries):

System


Producent ASUSTeK Computer Inc.

Model N50Vn

Całkowita ilość pamięci systemowej 4,00 GB pamięci RAM

Typ systemu 32-bitowy system operacyjny

Liczba rdzeni procesora 2

Obsługa 64 bitów Tak

Magazyn


Całkowity rozmiar dysków twardych 456 GB

Partycja dysku (C:) Wolne: 190 GB (ogółem: 274 GB)

Partycja dysku (D:) Wolne: 96 GB (ogółem: 182 GB)

Dysk nośnika (E:) Dysk CD/DVD

Grafika


Typ karty wideo NVIDIA GeForce 9650M GT

Całkowita dostępna pamięć grafiki 2303 MB

Dedykowana pamięć grafiki 1024 MB

Dedykowana pamięć systemowa 0 MB

Współużytkowana pamięć systemowa 1279 MB

Wersja sterownika karty wideo 8.17.12.5721

Rozdzielczość monitora podstawowego 1280x800

Wersja programu DirectX DirectX 10

Sieć


Karta sieciowa Realtek PCIe GBE Family Controller

Karta sieciowa Intel® WiFi Link 5100 AGN

Lapek raczej się do gier nie nadaje więc myślę ze ta wymiana ci się nie opłaci

Na razie nie mam kasy na blaszaka, ew. jeśli drogo nie będzie to chętnie wymieniłbym procka. Jeżeli ktoś wie czy w moim modelu byłaby taka możliwość i ile to by kosztowało to chętnie bym się dowiedział. Po za tym mówicie że mój sprzęt nie nadaje się do gier dlatego że jest to laptop czy po prostu grafika (czy coś innego) mocno nie wyrabia?

@edit

Nie miałem wyboru. Potrzebuje laptopa także po za domem, a przy okazji korzystam z niego do gry. Przeszedłem na nim gothica 3, Mass Effect 2, więc jako tako wyrabia. Dopiero ostatnio coś przy grach zaczyna zamulać, tak więc zastanawiam się nad wymianą procesora na lepszy (bo 2.00GHz, 2.00GHz to troszkę mało), a przy okazji jak by była taka możliwość to bym RAM dorzucił.

Nie mówię konkretnie o twoim sprzęcie tylko ogólnie raczej laptopów do gier się nie wykorzystuje

Dołożenie RAM’u nic nie zmieni.

Procek może trochę ogranicza tę grafikę, jednak w laptopach nie warto zmieniać procesora. Nie wiadomo czy chłodzenie i zasilanie będzie dobrze dostosowane, procesory są drogie, efekt będzie mizerny.

Słowem - gra nie warta świeczki.

Możesz włączyć sobie GPU-z i zobaczyć jak jest obciążona grafa podczas gry.

Można ją także podkręcić, ale nie wiem czy efekt będzie widoczny i oczywiście trzeba uważać na temperaturę.