Laptop z 2gb czy 4gb ramu?

Nie wiem czy kupić laptopa z 4gb ramu czy 2 gb, tak żeby działał stabilnie windows vista or 7. Wiele na nim nie pogram więc 2 gb powinno starczyć chyba.

Zależy co będziesz na nim robił oraz czy nie sprawia Ci różnicy dołożenie trochę pieniędzy. Na pewno 4GB jest zdecydowanie bardziej przyszłościowe, szczególnie na systemach 64bitowych. W tej chwili 2GB to absolutne minimum i za rok, dwa może się okazać, że będziesz żałował tego wyboru. Ja polecam Ci 4GB, zwłaszcza że pamięć nie jest w tej chwili aż tak droga jak kiedyś.

Ale zawsze sobie może dokupić/wymienić za jakiś rok czy dwa pamięć na większą :wink: Jeśli jest duża różnica w cenie to brałbym 2GB i Windows 7 32bit. Z vistą lapka nie bierz, chyba że będą dawać za darmo voucher aktualizacyjny do windows 7.

Nie wiem co to za pytanie, wiadomo że korzystniejsza jest większa ilość ramu dla viśty i sevena.

Wiele tez zalezy od tego czy komputer ma grafike ze swoją pamięcią, nie wykorzystująca ramu na MOBO.

Jeżeli grafa zintegrowana to 2GB jest nieco za mało.

to czyli lapka z vistą nie kupować tak? no ja chcę kupić laptopa ponieważ będę wyjeżdżał a po drugie to do szkoły informatycznej idę. No niekiedy bym chciał zagrać w jakąś grę, np w gta 4 :smiley:

a no i czy na takim laptopie do się zagrać w gta 4 ?

AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2.1ghz

ATI Mobility Radeon HD 4570 512 MB

4 GB, DDR2

Karta graficzna w tym laptopie nie jest rewelacyjna. Polecam poszukanie czegoś np. z kartą HD 4670. Mam taką i wszystkie gry, jakie uruchomiłem działają mi płynnie.

Polecam zajrzenie na tą stronę: http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar … 174.0.html

Hm…

Trudno stwierdzić, jeśli byś miał wszystkie aktualizacje, pobawił byś się configiem pewno byś zagrał, ale nie dam sobie głowy uciąć, że to będzie gra, a nie pokaz slajdów.

pograsz… ale to bedzie pokaz slajdow…

hehe. wiedziałem że będą takie odpowiedzi:D Mój kumpel ma laptopa takie same a nawet troszkę gorsze parametry i w gta 4 i inne nowsze gry gra bez problemu, nie na full tylko low i medium