Laptop z Celeronem M - czy warto?

mam zamiar kupic laptopa w cenie do 2500zl.poszperalem troche i za te pieniadze kupie jedynie maszyne z celeronem M ( z vista zainstalowana…). czytalem ze warto inwestowac jedynie w maszyny z intel core/duo.

i co tu zrobic z tym celeronem M??

wydaje mi się że chodzi o serie 4x0 celeronów więc one są mniej więcej tak wydajne jak athlony 64

coś słabo szukałeś

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/filtr … 0_0_2904_0

lub

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/filtr … 0_0_2904_0

zależy do czego laptop będzie Ci służył, jak do internetu i officeu to i taki celeronik będzie śmigał

za 1799 masz w MM SIEMENSA lapka z tym prockiem wejdz sobie na stronke MM albo włącz TV.

Wydaje mi się że w tej cenie (2500) to laptopa z Core2Duo może kupisz, ale nie jestem pewny. Jak taki znajdziesz to będzie to na pewno lepszy wybór niż celeron. Ale jak nie zamierzasz na nim grać (tylko internet, muzyka, filmy, programy biurowe) to i celeronik wystarczy na pewno :smiley:

już podałem linki do laptopów z Core Duo

laptopa nie kupuje się na miesiąc lub dwa

Siemens może robi dobre Telefony lub AGD, Laptopy raczej średnie

Toshiba lub HP

laptop ma mi sluyc jedynie do internetu,Office’s,czasem muzyka i filmy. Zatem czy procek Core rzeczywiście jest jedynym dobrym roziwazaniem?? czy moze jakis slabszy procesor?

Core będzie Ci działał dłużej na baterii, ponieważ ma SpeedStep i jak jest mało używany to automatycznie zmniejsza częstotliwość i napięcie rdzenia. Jeśli nie zależy Ci na czasie pracy na baterii to nie ma znaczenia jaki procesor wybierzesz. Problemem może być Vista i bezpieczniej będzie mieć Core na pokładzie. Jeśli chcesz mieć Vistę to napewno musisz kupić lapka z dużą ilością pamięci RAM. Sam na swoim instalowałem Vistę i 1GB ramu jest za mało. Nie wiem jak Vista zarządza ramem ale po uruchomieniu kilku okien przeglądarki + jakiś program do MP3 ramu brakuje. Po uruchomieniu systemu niby jest dużo wolnej pamięci ram jednak po uruchomieniu programów już tego ramu brakuje. Vista jest strasznie pamięciożerna. Przy zakupie weź pod uwagę rozszerzenie pamięci do co najmniej 2GB ramu.

Intel Celeron M sprawdzi się w laptopie przeznaczonym do codziennej pracy(muzyka,filmy,internet)… na pewno nie nadaje się do ambitniejszych zadań (proc mało wydajny) np. kompresowanie audio-video, grafika, obliczenia…

Właśnie jak jest z tymi celeronami w lapkach? bo jak wiadomo w Pcetach nie najlepiej.

Za czasów Pentium M procesory oznaczone jako Celeron M były takimi samymi procesorami jak Pentium M z tą różnicą, że nie miały SpeedStep i miały mniej pamięci Cache. Ciekawe jak to jest teraz? :smiley: