Laptop z chłodzeniem pasywnym (pasywny)

Do tej pory znalazłem tylko dwa: dell (1210) i panasonic (THOUGHBOOK). Najlepiej z matrycą 12" wzwyż. Nie będę podawać innych kryteriów, bo tych laptopów jest tak mało, że nie warto. Nie ma go słychać, i tyle. Co jeszcze znacie?

Dzięki!

Laptop z chłodzeniem pasywnym = problemy latem (przegrzewanie się wszystkiego co możliwe). Warto? Nie wydaje mi się…

Macbooki mimo aktywnego chłodzenia są cholernie ciche (słychać je praktycznie tylko w idealnie wyciszonym pomieszczeniu). Oczywiście zostaje kwestia ceny…

pasywnego laptopa praktycznie nie znajdziesz - jak już to słaby będzie pod względem wydajności…

1.Ile masz pieniędzy na laptopa?

  1. osobiście polecam zainteresowaniem się samsungami z z i3 - są bardzo ciche, wiem bo znajomy ma R540 (15.6") i praktycznie nie słychać chłodzenia, włącza się bardzo rzadko i tylko na krótki moment.

Jeśli chcesz sprzęt bez chłodzenia to zainteresuj się tabletami: apple ipad lub samsung galaxy tab.

pierwszy ma 10" ekran , a 2gi jest obecnie 7" a wkrótce debiutuje 10".

do obu tych tabletów sprzedają stację dokującą z klawiaturą.

Samsung 9 series jest pasywny. Ma też seryjnie dysk SSD. Więc jest ultrabezgłośny. Jest też w miarę wydajny, a przynajmniej nie taki lowendowy jak sugerowane powyżej netbooki i tablety.

Oczywiście cena jest zaporowa.

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p … prd_detail

test:

http://www.notebookcheck.com/Test-Samsu … 899.0.html

Potwierdzam opinię, że w miarę wydajne i pasywne jest gorące. Ale tylko pod ciągłym i pełnym obciążeniem. W normalnych warunkach nie jest paskudnie.

Wiesz, nie zależy mi, aby miał super osiągi, głównie od czytania i pisania, internet, zdjęcia, i to wszystko.

Myślę, że do 1500. Te tablety trochę za drogie kurcze )-:

A co myślicie o tym Panasonicu CF-T5, jest teraz na alle za dość tanio ? Aha, kiedyś ktoś pisał o Nokia Booklet 3G, choć wolałbym 12"?

Cena tego Samsunga z i3 13" od 2000 się zaczyna )-:

Dodane 30.05.2011 (Pn) 10:18

Ten samsung byłby świetny, ale cena…!

Spójrz na to z innej strony. To za pół ceny Panasona.To taki żart, jakby ktoś nie zrozumiał.

Swoją drogą cóż się spodziewać po dzisiejszej młodzieży, tylko mnożenia wymagań (wydajny, solidny, niezawodny, cały dzień na baterii, pasywny, matowy, podwyższona rozdziałka) i żeby to kosztowało mniej niż eMachines.

Druga ciekawostka to taka, że jak znajdzie się sprzęcik nieco solidniejszy, niż typowa, tania, plastikowa PC-padlina, to zawsze jest droższy niż Apple :lol: