Laptop z GeForce GT 240M

(Kris2005a) #1

Witam

Ostatnio znalazłem dość interesującą ofertę kupna laptopa:

Acer Aspire AS5739G-663G32Mn W7HP! - sklep Euro AGD

Ma mi służyć głównie do pracy, prezentacji na studiach i tym podobnych ale nie miałbym nic przeciwko jeżeli by dało się odpalić na nim jakieś gry.

Laptop wyposażony jest w kartę GeForce GT 240M. Czy ktoś tę kartę kojarzy, bądź też użytkuje a jeżeli nie to ktoś może na strony gdzie są a jej temat jakieś opinie. Sam szukałem ale znalazłem niewiele!

Pz

(Wiktor 1996 96) #2

Mam przed sobą gazetkę RTV EURO AGD i polecam z 1 strony Acer Aspire 5732Z z ATI RADEON HD 4570 który jest dużo lepszy od GT 240M mój kolega ją ma tylko że ma procesor Intel Core 2 Duo z serii T a w gazetce jest Intel Pentium Dual Core i on na swoim w Left 4 Dead 2 gra na fulla DiRT 2 chodzi na full tylko w menu tnie ale to wina kart ati na wszytkich tnie w menu.Więc polecam

(Micoud81) #3

Ten Acer jest OK. GT240 generalnie wystarcza do gier, chociaż radeon 4650 jest wydajniejszy od niego wydajniejszy.

W podobnej cenie możesz dostać laptopa właśnie z kartą 4650 - Samsung NP-R522-JS01PL

-- Dodane 18.12.2009 (Pt) 12:43 --

na jakiej podstawie wnosisz, że 4570 jest wydajniejszy od GT240? Otóż tak nie jest! Nie wprowadzaj proszę użytkowników w błąd.

(witek-pl) #4

Od GT240 mocniejszy jest radek 4650 a nie 4570...

(Adalbert) #5

GT240M to bardzo dobra karta, wydajnościowo tej samej klasy co HD4650 (HD4570 oczywiście bije), a dodatkowo jest wykonana w technologii 40nm (HD4650 to 55nm) przez co jest chłodniejsza, mniej prądu ciągnie (dłużej na baterii potrzyma), mniej grzeje się (wolniej wentylator musi chodzić).

Samsung oczywiście w porządku, ale jednak ma minimalnie słabszy procesor i RAM.

BTW, w tym Acerze jest W7HP 64bit.

kris2005a - na Twoim miejscu, jakbym dysponował budżetem koło 2500zł, brałbym właśnie tego Acera.

(Kris2005a) #6

Mam w komputerze stacjonarnym kartę Asus Geforce 8600GT, mówią, że nie za dobra i nie nadaje się do gier. A jednak po 2,5 roku jej użytkowania najnowsze gry się nie zacinają ani też jeszcze jak do tej pory nie odmówiły mi przyjemności grania w nie (czasem był problem z nieaktualnym Direx). Minimalnie działają na średnich detalach, zwykle na najwyższych.

To w takim razie zdecyduje się na tego acera. Kolega ma podobnego acera (nie pamiętam modelu) ale z kartą podajże Nidiva HD4650, chociaż pewny tego nie jestem....Dziękuje wszystkim za opinię. =D>

Jeżeli oczywiście jakaś osoba chciałaby się wypowiedzieć na temat tej karty to proszę bardzo, zawsze to krok do przodu!

-- Dodane 29.12.2009 (Wt) 19:40 --

W każdym razie już jestem posiadaczem tegoż laptopa z wyżej wymienioną kartą. Na razie nie przetestowałem możliwości tejże karty ale to kwestia czasu jak przetestuję.