Laptop z Vistą sam się włącza

Laptop znajomej (Toshiba A300) z zainstalowaną Vistą sam się włącza. Wyłączyłem w biosie wszystkie opcje wzbudzające system “wake on…” a zwłaszcza “wake on lan”. Wyłączyłem też przez managera urządzeń te opcje na karcie sieciowej a komputer dalej się włącza! Dopiero odłączenie kabla z netem pomaga.

Po wyłączeniu laptopa widać że pracuje karta sieciowa (migają diody przy gniazdku karty sieciowej)i po ok 10 minutach komputer się włącza.

Co dziwne po wyłączeniu kompa i odłączeniu zasilacza z prądem (bateria jest naładowana i założona) kontrolki od sieciówki gasną. Gdy ponownie przy wyłączonym kompie podłączam zasilacz to karta sieciowa nie pracuje.

Dziwne to i nie logiczne dla mnie. Proszę o poradę jak rozwiązać problem bo odłączanie kabla z netem po każdym wyłączeniu komputera nie jest rozwiązaniem zbyt wygodnym.

Spróbuj wyłączyć komputer przez mnu start i tam wybrać z dostępnych opcji “zamknij…”

Jeśli takie zamknięcie systemu nie rozwiąże tego problemu, to poszukaj na stronie

producenta sprzętu aktualizcji BIOS.

Zawsze zamykam kompa i wyłączam system :wink: Trochę już mam doświadczenia z komputerami. Może faktycznie aktualizacja biosu pomoże. Dzięki

Jednak aktualizacja biosu nie pomogła. Teraz komputer po wyłączeniu włącza się jeszcze szybciej. Ale nadal pod warunkiem że pracowałem na zasilaczu. Po odłączeniu kabla komputer się nie włącza.

Pierwszy raz się spotkałem z czymś takim.Ostatecznie zamiast Visty mogę postawić XP ale nie wiem czy to problem softu czy sprzętowy, a trochę jest zachodu z reinstalacją systemu.

Też mam taki problem z moją Toshibą A300 i nie wiem co się dzieje? Czy to jest jakieś uszkodzenie i mogę to reklamować czy da się coś z tym zrobić? Próbowałam już wyłączać odpowiednie opcje w biosie i w ustawieniach karty sieciowej ale objawy nie znikają i komputer sam mi się uruchamia po wyłączeniu. Miał ktoś z Was podobny problem? Jak sobie z tym poradzić , bo jest to trochę frustrujące…

niemirov , poczytaj http://groups.google.com/group/pl.comp. … d0f8?pli=1

Przeczytałam. Generalnie rozróżniam wyłączenie komputera od stanu hibernacji czy uśpienia. Komputer włącza się po tym jak wejdę w Start-Zamknij- i na końcu dam zamknij.

Sprawdź, czy w BIOS-ie są wyłączone funkcje Wake On LAN, Wake On USB Activity, etc…

Jeśli są włączone to je wyłącz.

Tak te opcje wyłączyłam. W ustawieniach karty sieciowej też, i dla tego dziwi mnie że komputer dalej tak się zachowuje.

Czy sprawdziłeś już aktualizację BIOS-u?

To może być jeszcze jakąś szansą na rowiązanie tego problemu.

SrebrnyWilk

Pomogła dopiero aktualizacja biosu która została wydana 01/12/08 . Wcześniejsza nie dawała rady.

Tez mam Toshibe A300 i tez mam taki sam problem… Nie wiem jak sobie z tym poradzic - gwarancja niestety juz mi sie skonczyla… Czy ktos podpowie jak sobie poradzic z tym problemem?? I czy od takiego samoczynnego zalanczania sie laptopa nic mu sie nie stanie?? Pomocy bo spedza mi to sen z powiek…

Nic mu nie będzie tylko to denerwujące jest. Powyłączaj w biosie wszystkie opcje typu : wake on (np wake on lan, wake on usb…).

Jak to nie pomoże to sciągnij ze strony toshiby aktualny bios. U mnie to pomogło i teraz się nie włącza nieproszony :wink:

Jak na razie to odlanczam kabel internetowy i to pomaga :wink: z aktualizacja biosa niestety sama sobie nie poradze wiec bede musiala troszeczke poczekac… Mimo wszystko dziekuje bardzo za rade bo przez ostatnie dni straszyl mnie po nocach :wink: teraz lepiej…