Laptop z Win98SE + sp 2.0.2 i karta Wireless LAN

Jest kłopot z działaniem tej karty na tym laptopie. Laptop ma 2 porty na takie karty, instaluję sterownik do karty od producenta i zarówno w panelu sterowania jak i menedżerze urządzeń widnieje:

PCI Nieznane urządzenie - już zainstalowałem sterowniki…

Nie widzi jej. Nie lubię pod tym względem systemu 98 :frowning:

Dokładny numer karty: 802.11g Wireless LAN PC Card.

Co zrobiłem i inne:

    • przeinstalowałem sterowniki do karty

Czy kiedyś działała ta karta na tym lapie.

Karta zapewnie PCMCIA sprawdź jej specyfikację i gniazd w lapie czy się zgadzają.

Czy lap wykrywa nowe urządzenie.

Czy karta sprawna.

Nie, nie działała.

Raczej nie powinno być z tym problemu, ponieważ karta wygląda podobnie i ma podobne parametry do innej, która pracowała na tym laptopie…

Dokładnie jak to mam sprawdzić? Nie mam dokumentacji do lapa, ale jego marka: Toshiba Satellite 2180CDT. Model karty wyżej…

Jak podpinam i nic nie zrobię, tylko PCMCIA w panelu sterowania pokazuje, że do gniazda 1 podłączono Nieznaną kartę PCI.

Sprawna, działa bez problemu na drugim laptopie z WinXP i ze sterami z tej płytki. Plug&Play i karta chodzi.

UPDATE

Wrzuciłem w google modele karty i lapa. Występują razem w specyfikacjach, więc powinny ze sobą chodzić… Może te sterowniki są pod WinXP i trzeba pod 98?

Oto jeden z linków:

:arrow: http://www.toshiba.ca/web/product.grp?l … &category=

Wyjmij kartę PCMCIA i zobacz czy poprawnie są zainstalowane gniazda PCMCIA.

Odinstaluj oprogramowanie karty,usuń wszystkie wpisy z menadżera urządzeń dotyczące karty,restart lapa.

Z poziomu menadżera urządzeń usuń wszystko co PCMCIA,restart lapa i zainstaluj ponownie PCMCIA i sprawdź czy wszystko gra.

Teraz wsadź kartę PCMCIA i zobacz czy lap wykryje nowe urządzenie,jak wykryje wyjmij kartę restart lapa i najpierw instaluj oprogramowanie,jak program powie aby włożyć kartę to włóż,jak nie restart lapa i dopiero teraz włóż kartę i jak wszystko gra system powinien zainstalować kartę.

Zrobiłem co pisałeś, oprócz tego:

Dodatkowo ściągnąłem sterowniki ze strony producenta:

:arrow: http://www.edimax.com.pl/

Po numerze karty PCMCIA

Okazało się, iż panowie providerzy ojcu dali przegrane przez siebie sterowniki dla WinXP…

Szkoda gadać.

Wszystko ładnie się zainstalowało. Lecz nie ma sieci. Ale powalczę…