Laptop za 3100

Dawniej tak było, ale teraz na 2 komputerach z 2gb ramu zupełnie wyłączyłem swapa (xp sp3) i nie ma absolutnie żadnych problemów ze stabilnością, ale niestety zauważalnego wzrostu wydajności też nie ma (szczególnie gdy dla swap’a zrobi się oddzielną np 4gb partycję na początku hdd).

A co do ramu to co 3.3gb to nie 2, ale tak czy siak, lepiej mieć jfl92, jako że fl90 z t7x00 dość mocno potrafi się grzać.

Również wybrałbym jfl92, 2GB starczą w zupełności i nie będzie problemów po wyłączeniu przestrzeni wymiany. A zauważalnego wzrostu wydajności nie ma, bo i tak przy 2GB nie była wykorzystywana owa przestrzeń. Jedyne co się zauważy, to większą ilość wolnego miejsca.

Oki przekonaliście mnie :slight_smile: problem w tym że kasa wpłynie dopiero za pare dni może tygodni :slight_smile: ale co tam… nic nie stracę jedynie może zyskam na tym, że JFL92 T8300/GF 8600GT/ 4GB/250GB stanieje na tyle żeby mnie było na niego stać :slight_smile: Jeszcze tylko jedno pytanie… mówicie o wyłączeniu swap’a mogę prosić o lekkie wyjaśnienie… bo znalazłem tylko że jest to partycja… czy mam rozumieć (nie wiem jak to fachowo nazwać) że jest to przestrzeń na dysku wspomagająca pamięć RAM?

Jest to wirtualna pamięć RAM zajmująca pewną część dysku twardego. W założeniu powinna działać gdy brakuje faktycznego ramu który jest od dysku twardego… 10^6 * szybszy… Cóż w xp tak się nie dzieje i w sumie można zostawić swap’a ustawionego na sztywno np 1gb (najlepiej stworzyć na początku dodatkową małą partycję przed systemową w partition magicu czy czymś podobnym i na niej umieścić tego swap’a aby nie latał po partycji systemowej).

Standardowo instalując Windowsa XP masz “Plik stronicowania”. Gdy dane operacyjne zbliżają się do całkowitej ilości RAM zainstalowanej w komputerze, część tych danych jest przenoszona na owy “Plik stronicowania”. W przypadku dużej ilości RAM można spokojnie wyłączyć tę pamięć wirtualną, oszczędzając na miejscu.

ppm(Mój komputer)>Właściwości>Zaawansowane>Wydajność-Ustawienia>Zaawansowane>Pamięć wirtualna-Zmień

Daj znać kiedy kupisz i podziel się wrażeniami.

No właśnie w pełni jest tak jak mówisz w systemach linuxowych… w windowsach niestety zawsze system niewiedzieć czemu z pliku stronnicowania, ale przynajmniej xp sp3 nie traci stabilności po jego wyłączeniu.

Jasne, że się podzielę. Co ciekawe okazuje się, że nawet nie będę musiał nigdzie jechać bo u mnie w Rawiczu znalazłem nawet dwa sklepty oferujące mi te modele taniej niż w necie:

COMPAl JFL92 T8300/GF 8600GT/ 4GB(kingston)/ 250GB(Samsung) - 3150 :slight_smile:

teraz muszę poczekać na wpłynięcie kasy na konto :slight_smile: ale to kwestia dni lub tygodnia/dwóch :slight_smile:

Tylko uważaj czy ma baterię 9-ogniwową 7200mAh - bez niej ledwo godzine na baterii w stresie będzie trzymał, a bez znaczącego obciążenia max 3h…

Oki dzięki za info… dzisiaj się dowiedziałem, że kasa będzie gdzieś koło 15.06 :slight_smile: także muszę poczekać 2 tygodnie :slight_smile: ale będę miał baterię na uwadze.

W dniu 04.06.2008 , o godzinie 14:28 został dopisany post przez st4szek

Jeszcze mam pewne pytanie. Bo chodząc po miejscowych sklepach sprzedawcy odradzają mi tego producenta. Tzn mówią, że te kadłubki nie podlegają gwarancji zewnętrznej tylko sprzedawca(sklep) składający go gwarantuje mi ew. naprawę. Nie chcę mieć później problemów z naprawą w sklepie. Czy mam się obawiać (wiem już o to pytałem) jakiś słabych punktów sprzętu? Może faktycznie powinienem wybrać np. jakiegoś ASUS’a albo HP’ka na dwuletniej gwarancji producenta? Polecono mi ASUS C2D T5550 / 160GB / GF 9300 / 2GB +2GB(dodatkowo za 99zł) za jakieś 3060 (bez tej drugiej kości RAM) co o tym powiecie?

Co do tego ASUSA zamiast 4 GB ramu, poszukałbym czegoś z lepszą grafiką (ten GeForce taki sobie). Co do compala dużo osób posiada te lapki i jakoś nie widziałem problemów z gwarancją.

Pozdrawiam

Bardzo marny procesor i karta graficzna i bardzo drogo. A asus’y w większości to też kadłubki…

Miałem napisać jaka będzie moja decyzja co do kupna… no wiec zdecydowałem sie (w 90%) na ASUSa jakiego mi polecono, a dokładnie:

ASUS C90-AK002C > C2D E6600 / GF 8600M GT / 2GB / 160GB za 3240zł

Co powiecie o tej maszynce? wiem chciałem 4gb ramu 250 dysku… ale ramu mogę dokupić, a dysk… może w przyszłości zewnętrzny jakąś 500 sobie kupię. Kupię od razu może router i może zejdzie mi cos zklep z ceny za oba sprzęty :slight_smile: najprawdopodobniej już dzisiaj go będę miał…

W dniu 24.06.2008 , o godzinie 21:02 został dopisany post przez st4szek

ASUS C90-AK002C C2D E6600 / GF 8600M GT / 2GB / 160GB <- jednak na tego sie zdecydowałem… mówi się trudno i żyje się dalej… pewnie i tak bym nie wykorzystał tego co ma Compal. może za jakiś czas dokupię 1GB ramu. Póki co czekam na routerek.

za 3000zł masz Compal’a JFL92:

-procek T9300 (o wiele lepszy od tego T6600

-grafa taka sama

-ram 4GB

-dysk 250GB

-bateria 9-cio ogniowa (bardzo długo “trzyma”)

no ale jeśli już kupiłeś to po sprawie :slight_smile: miłego użytkowania lapka :slight_smile:

Tu mam nie T 6600 a E 6600 z tego co mi powiedziano o lepszy od T9Xxx no ale co tam :slight_smile: póki co przyzwyczajam się do Visty

e6600 to procesor desktopowy, nie istnieje t6600.

no to wtedy jaki procek jest w jego lapku?

wkładają do laptopów procesory desktopowe?

PS. Są dobre?

Na twoim miejscu nie brał bym tego lapka:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-As … 331.0.html