Laptop za szybko sie przegrzewa

(Rycerz04) #1

Witam posiadam laptop dell inspiron n7010 i mam z nim taki problem ze po 30 min cokolwiek na nim robienia temperatura ciągle rośnie aż do 72-75 stopni, gdy osiągnie taką temp. użycie procesora nawet w stanie bezczynnosci wynosi +90% a następnie laptop sie wyłącza i mozna go odpalić dopiero za jakiś czas jak sie schłodzi. Przyczyna ewidentnie tkwi w wentylatorze jednak rozmontowywałem laptop i czyściłem wirnik jednak dalej to nie pomogło i chciałbym sie zapytać czy są jakieś programy dzieki którym mógłbym zwiększyć obroty wentylatora bądz też czy istnieje jakaś możliwośc zwiększenia ich w biosie bo jak widać chyba niedostatecznie chłodzi procesor.

W grę nie wchodzą żadne pasty

Z góry dziękuję

(Lewanxd) #2

Cześć,

laptopa trzymasz na kolanach, łóżku czy na czym? Podłoże ma znaczenie, uwierz.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

(Rycerz04) #3

Na czym bym nie trzymał to i tak mniej wiecej do godziny sie sam wyłączy z przegrzania, a to chyba troche za szybko. Na podłodze najczęsciej leży ale na kolanach też trzymam.

(system) #4

Jeśli trzymasz na kolanach, to dodatkowo ogrzewasz laptopa swoim ciałem. Jeśli masz ogrzewanie podłogowe to tym gorzej.

Wyczyść laptopa i wentylatory.

(Switu95) #5

Przesmaruj pastą termoprzewodzącą o zawartości srebra 99%. Jesteś pewny że wentylator jest sprawny? Może wogóle się nie kręci lub bardzo wolno.

Nowy13 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(cinkibolek) #7

Ludzie, nie ważne na czym trzyma, nieważne jaka pasta na procesorze, wyraźnie napisał że ma duże obciążenie procesora więc jakiś program działający w tle to powoduje, pewnie jakieś "badziewie" typu malware. Proponuję przeczyścić system pod tym kątem. Jak będziesz miał 0-5% zajętości procesora gdy nic nie robisz i nadal będzie się grzał to wtedy będziesz myślał czy poduszki, pierzyna czy pasta, ale teraz to zlikwiduj ten żarłoczny proces w tle.

Kurde czytajcie dokładnie, a nie "pasta" i "na czym leży laptop".

(Rycerz04) #8

Wentylator sie kręci na pewno w evereście cały czas liczba obrotów jest zmienna w okolicach 4500.

Cinkibolek. Ale ten proces nie jest duży po odpaleniu kompa. On jest normalny w pierwszych minutach dzialania tak jak ty piszesz w stanie bezczynnosci 0-5%. Dopiero wraz z wzrostem temperatury rośnie 20-40-60-80% i jak jest temperatura +72 to juz poniżej 85% nie schodzi nawet jak nic nie robie. Mysle ze to nie jest przez żarłoczny program bo by mulilo od samego startu.

(Switu95) #9

Może jest to zwykły wirus? Może stopniowo pobierać zasoby, aż do przegrzania.