Laptop "zamula" podczas wchodzenia do folderów

Więc, gdy wchodzę w folder z muzyką: mój Komputer —> Dysk Lokalny D —> Muzyka to tak zamula laptopa, że nic nie mogę robić. Wszystko działa z 20 - 30 sekundowym opóźnieniem. Nigdy tak się nie działo, dopiero od niedzieli. Jakieś rady? Czy nie uszkodził się czasem dysk?

Posiadam laptopa ASUS N61VG.

W sumie przyczyn może być kilka - np problem z indexowanie plików w windows, w danym miejscu uszkodzone sektory dysku,

czy ten dysk “D” to jest partycja macierzystego dysku w laptopie czy dysk zewnętrzny ? czy masz problemy z innymi folderami na dysku ?

i czy jest w nim duża zawartość plików - muzka - np kilka tysięcy ?

Sprobój defragmentacji

Przenieś część plików do innego miejsca

Sprawdz w odtwarzaczu muzycznym czy jak dodasz do niego liste plikow z tego katalogu, komputer równiez bedzie “zamulac”

i ps. Ile masz wolnego miejsca na dysku z systemem.?

Dysk D nie jest macierzysty. Jest on drugą partycją laptopa. Mówię nigdy tak się nie działo, a plików muzycznych jest tam około 1500. Odtwarzam muzykę w Winampie i gdy odtwarzam tę muzykę też zamula kompa. Nie ma problemu z innymi folderami.

A może po prostu za dużo softu Ci się wraz z systemem uruchamia, pobierz sobie http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +v2.21.940 , w nim znajdziesz menadżera auto-startu, wyłącz co zbędne, przeczyść system i rejestr, i daj znać co i jak…

Podczas defragmentacji partycji zawiesza się tak samo jak podczas wchodzenia do folderu. Odkryłem, że nie tylko ten folder lecz 3, 4 inne znajdujące się pod nim też zamulają lapka.

Tym programem nie ruszałem nic bo nie wiem co usunąć.

leon19951 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Dobra, nazwa tematu zmieniona. Czekam na rozwiązania mojego problemu.

Ja miałem kiedyś podobny problem. Nie był to jednak uszkodzony dysk, a zbyt wiele folderów w jednym folderze. Gdy zrobiłem z tego jednego ogromnego folderu kilka mniejszych, problem zniknął.

To raczej nie od folderów.

Czy mimo iż skanowałem całego lapka Avastem 5.1.889 problem mój mogą powodować wirusy?

Dodane 14.04.2011 (Cz) 14:44

Problem rozwiązany. Oddałem laptopa do serwisu i okazało się, że dysk twardy był uszkodzony.