Laptop zapomniałem hasła do biosu

Chciałem pobawić się moim starym laptopem ale: Windows się nie uruchamia(pisze Nieprawidłowy dysk. włóż poprawny i dowolny klawisz),muszę wejść do biosu ale zapomniałem hasła. POMOCY :o :cry: :? :shock: :frowning:

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji icon_edit.gif

bez fajnie ze napisałeś jaki to laptop, jaki BIOS, jeżeli chcesz uzyskać jakieś info odnośnie haseł uniwersalnych do BIOSA to podaj powyżysze informacje, albo czekaj na forumową wróżkę :P:P:P

fiesta KONFIGURACJA

BIOS: Phoneix

Procek: Pentium 1 125MHz

RAM: 8 MB

bez - na pewno 8MB?? Może 128MB? Przy 8MB chyba nawet Win98 się nie zainstaluje :shock: …ale Win95 (i starsze) będzie działał :wink:

Tu jest lista przykładowych, uniwersalnych haseł - Phoenix też tam jest (próbuj różne wielkości liter):

http://ochrona.bajo.pl/1259,uniwersalne,hasla,bios.html

Masz napęd dyskietek? może da się z niego odpalić laptopa - wtedy można sobie pomóc programem Killbios, który resetuje hasło.

Nie umiem go na necie znaleźć, ale jak znajdę w swoim archiwum, to zrobię upload na jakiś serwer.

OK. Znalazłem działający link: TUTAJ

Popróbuj z tymi, uniwersalnymi do Phoneix: Award, BIOS, Phoneix, CPU, Administrator, Presario, Admin

Poczytaj też tu: http://sbs.2p.pl/16.html

jaru_r Czy nie widzisz że to zabytek nawet patrząc na procesor :o

A WIN 98 bedzie działał na takiej konfiguracji :stuck_out_tongue:

fiesta - przecież nie przeszkadza więcej RAMu wsadzić nawet do zabytku :wink:

…z autopsji nie wiem, ale z publikacji wynika, że Win98 potrzebuje minimum 16MB, a zalecaną ilością jest 24MB

Tylko pytanie za 100 pkt. gdzie teraz taki RAM dokupisz

wyjmij na chwile baterię podtrzymującą bios i po kłopocie, tyle, że będziesz go musiał od nowa skonfigurować.

bez a moze zobacz czy dyskietka jest wyciagnieta ze stacji

Dyskietka wyciągnięta :smiley: :smiley:

Złączono Posta : 12.02.2007 (Pon) 21:22

BIOS Uratowany:):):):slight_smile: ale jak naprawić windowsa ten laptom nie ma CD-romu

A co się dzieje? Jakie symptomy?

dołącz jakiegoś cd-roma i po problemie, jak nie masz to pożycz na czas instalaCJI

Dobra mam cdrom . Temat do zamknięcia