Laptop zatrzymuje się na logu LENOVO

W biosie będziesz miał coś na wzór “safe settings” lub “default settings”. Później ze strony lenovo ściągasz ostatni dostępny dla lapka bios i instalujesz z wpiętą naładowaną baterią i podłączonym zasilaczem. Po instalacji system poprosi o restart.

Osobiście spróbowałbym postawić system jeszcze raz od zera i poszukał wcześniej w Dzienniku Zdarzeń co tam o błędach jest.

No, ale czy to normalne że dopiero po takim czasie występowałyby błędy związane z systemem?

Jak się aktualizacja wysypała przy instalowaniu, to mogą być tego konsekwencje.

Z tego co pamiętam to wszystko poszło dobrze, bo pamiętam że gdy dostałem laptopa system był źle zainstalowany, zainstalowałem jeszcze raz - samemu i na forum mówili, że wszystko ok

Sprawdź w dzienniku zdarzeń, co tam jest o błędach systemu.

W krytycznych jest: Kernel-Power (1 raz w ciagu 24h, 2 razy w 7 dniach)

W zwykłych: Kernel-Eventtracing, Distributed COM, Application Popup, Eventlog, Service control manager

Znajdź numer błędu i wygooglaj.

System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia - to błąd krytyczny

Czyżbym trafił w sedno? Przy wyłączaniu i włączaniu komputera z zasilaniem wszystko jest jak najbardziej OK! Natomiast bez nagle występuje ten problem, a więc?

E: błąd, teraz i bez podłączonego zasilania wszystko działa jak ta lala

Czyli jest ok ?

Sprawdź wartości smarta czy nie wzrosły w tzw. międzyczasie.

Nie wzrosły, ale wywaliło przed chwilą BSOD’a, było coś związanego z NTFS.sys z tego co pamiętam, w programie Bluescreenview nie zapisało się nic, co dziwne… Co robić?

Była też wspominka o Kernel

pobierz bluescreen viewer i wrzuć tu raport z ostatniego BSOD-a

Pobierałem właśnie już wczoraj i co dziwne nie ma żadnego loga…