Laptop zwalnia w chwilach obciazenia

Na poczatku powiem, ze oddalem laptopa do naprawy i nadal go tam testuja [4 dzien tam jest]( firma wyglada dosc solidnie ‘ze strony’: http://www.laptoprepaircenter.pl/ - pierwszy raz tam oddalem ), ale dzwonilem do nich dzis: nic nie wykryli ( poza tym ze widza, ze faktycznie zwalnia czasem ) powiedzieli ze jak dalej nic nie wykryja to w poniedzialek zadzwonia ze moge go odebrac albo beda go dalej testowac:( przepraszam ze prosze Was o rade jak jeszcze testuja mojego laptopa, ale jesli mi oddadza go chcialbym juz wiedziec co jeszcze moge z nim zrobic i od razu miec gotowe sugestie, mam nadzieje ze mi wybaczycie to bycie w goracej wodzie kapanym, ale potrzebuje go do pracy i chcialbym jak najszybciej moc z niego korzystac

Dell XPS M1730 ( ma 1,5 roku i nie ma juz gwarancji, bo kupiony w Anglii)

4GB RAM, procesor 2,4GHz

NVIDIA GeForce 8700M GT SL

dysk 7200 obr./min

problem jest niby dosc trywialny - czasem zwalnia podczas wiekszego obciazenia ( czego wczesniej nie bylo, moglem robic 10 rzeczy na raz ) - przez wiekszosc czasu dziala normalnie

wydaje mi sie tez, ze bardziej sie grzeje i wiatrak dziala glosniej - ale w koncu jest cieplej teraz

zrobilem format - i to 3 razy roznymi wersjami Win7

wykonalem wszystkie testy diagnostyczne della ( te ktore sa do wlaczenia jak sie wlaczy boot menu ) - testuje tam pamiec, grafike, procesor, wiatraki itp - wszystko ok

probowalem tez inne sterowniki karty graf, update biosu

teraz testuja go w serwisie 3 dzien i tez nie widza przyczyny

jakies sugestie co moge sprobowac?

Może, po prostu masz dysk zapełniony? Polecam:

-usunięcie rzeczy z kosza

-wejdź w “Dodaj/Usuń programy” i odinstaluj niepotrzebne rzeczy

-możesz też wywalić jakieś uruchamiające się rzeczy w msconfig

//up

przeczytaj ponownie, napisal przeciez ze przeinstalowywal system, polecalbym poprostu rozebranie laptopa i kompletne przeczyszczenie wraz z nalozeniem nowej pasty, jezeli to by nie pomoglo, radzilbym sprawdzic dysk.

Niech wymienią pastę, tylko na coś dobrego np Zalman STG2, Noctua NT-H1, Scyte Elixir, i przeczyszczą go z kurzu, procesor jak się przegrzewa obniża taktowanie do minimum, i masz swoje spowolnienie.

bardzo dziekuje za rady:) i to tak specyficzne jak nazwy past:) ( nie wspominajac, ze nie wiedzialem ze w laptopie jest jakas pasta :stuck_out_tongue: )

w poniedzialek od razu do nich zadzwonie i poprosze o wymiane pasty:)