Laptopik- jaki system dla niego?

Witam wszystkich:)

Posiadam laptopa i chciał bym się dowiedzieć jaki system by na nim śmigał NAJLEPIEJ?:slight_smile:

OTO ON

AMD Sempron 3000+

Prędkość:

1,8 GHz 128kb L2 cache, 90nm

Pamięć RAM:

512 MB

Max. wielkość RAM:

1 GB

Wolne banki pamięci:

1

Dysk twardy:

40GB 4200 obr. 2,5" 9.5mm , Ultra DMA-100 S.M.A.R.T.

Wyświetlacz:

15,1" XGA 1024x780 Technologia Crystal Glare

Karta graficzna:

VIA Integrated Unichrome Graphic zintegrowana do 64MB

Napęd optyczny:

DVD-RW

Zapis na nośnikach:

DVD-R/RW: 8X/4X lub 4X/2X, DVD+R/RW: 8X/4X lub 4X/2.4X, CD-R/RW:24X/10X lub 16X/10X, DVD-ROM:8X, CD-ROM: 24X

Stacja dyskietek:

Brak

Karta dźwiękowa:

Wbudowana karta muzyczna AC97 zgodna z SoundBlaster

Głośnik:

Tak

Mikrofon:

Tak

Złącza zewnętrzne:

RJ11, VGA 15-pin, RJ45, TV-Out, 4 x USB 2,0, Mikrofon -In-Jack, Gniazdo słuchawkowe -out-Jack, Gniazdo PCMCIA 2,1 Typ II

Czytnik kart pamięci:

Brak

Urządzenie wskazujące:

Touchpad 2 x przyciski

Modem:

56Kbps ITU V.92

Karta sieciowa:

10/100 FastEthernet

System operacyjny:

Linux

Oprogramowanie:

Ulead Photo Explorer, Nero Express V6,0, Adobe Acrobat Reader, Cyberlink PowerDVD

Czas pracy na baterii:

b.d.

Waga:

2,8 kg

Wymiary:

326 x 277 x 22-36,7 mm

Czekam na wasze odpowiedzi :slight_smile:

Typowe dane dla Windows’a XP.

I tylko on tu wchodzi w grę ? Bo zainstalowałem windows 7 ale boje się że się na nim przegrzeje czy co;/

Moim zdaniem, tak.

Nie przegrzeje się, ale będzie wolniejszy niż na XP-ku. Poza tym nie wiem, czy wszystkie potrzebne sterowniki skompletujesz?

Może byś podał firmę i model tego laptopa, bo chyba nie jest to “składak”?

Wszystko jest oprócz Aero bo do nich potrzebne są sterowniki z WDMM czy jakoś tak.

Czyli mówisz że XP…

Ok to zainstaluje tylko mnie wygląd tego systemu zniechęca;/

To już kwestia gustu. W każdym razie Windows XP będzie na nim najsprawniejszy. A jak chcesz zmienić wygląd, to zainstaluj Seven Mizer.

Ok dzięki wielkie za pomoc :slight_smile:

Temat do Zamknięcia.!

Tylko trzeba pamiętać że instalacja wszelkich takich modyfikatorów interfejsu wiąże się ze wzrostem obciążenia kompa, poza tym czasem są z takimi dodatkami problemy.

Mało masz pamięci RAM, i chyba jak koledzy powyżej napisali XP będzie najrosądniejszym rozwiązaniem, albo jakaś lekka odmiana Ubuntu (Lubuntu,Xubuntu)

+1 do jakiejś dystrybucji Linuksa.

Według specyfikacji podanej wyżej ten laptop już ma jakiegoś linuxa (a dokładniej miał tylko został zastąpiony windowsem7) więc rozumiem że kolega nie chce linuxa tylko jakiegoś windowsa więc tylko windowsa XP można tu polecić.

Choć linux mógłby być dobrą alternatywą.

Zainstalowałem windows xp :wink: