Laptopik

(Arizona) #1

co powiecie na taki sprzet:

http://www.proline.com.pl/shop.php?prod ... 3331334c4d

lub

oplaca sie??

(Canaletto) #2

Lepsza Toshiba, bo akumulator bardziej pojemny :wink:

(Arizona) #3

ale czy za taka kase oplaca sie kupic np taka Toshibe??czy nie ma np za malych parametrow?lub jest cos na rynku lepszego za taka kase?

(fiesta) #4

Acer ma gniazda do podpięcia peryferii z przodu.

Kompletna paranoja, chyba tylko po to żeby zawadzać o nie rękami :!: :!: :!:

(Arizona) #5

fiesta duzo nie podpowiedziales ale i tak dzieki ................

(fiesta) #6

Jeśli tak uważasz, to weź tego Aera a sam się przekonasz co to jest ergonomia obudowy laptopa.

Mam podobną Toshibę (wyższy medel) i jak na razie jestem bardzo zadowolony. 8)

(Fargo) #7

Witam,

mam laptopa firmy Acer od jakiegoś czasu - i oto kilka uwag na jego temat:

1. To, co ktoś tutaj poruszył - architektura zewnętrzna - jest w acerze dość upierdliwa (mam tutaj na myśli 4 porty umieszczone na przedniej ściance laptopa). Acer instaluje w swoich laptopach beznadziejne głośniki, skutkiem czego jeżeli liczysz na to, że posłuchasz sobie muzyki lub będziesz chciał oglądać filmy, musisz się przygotować na dodatkowe wzmocnienie - pół biedy, jeżeli będą to słuchawki, to wtedy może i wygodniej, ale i tak przeszkadza. Ja mam podłączoną w domu praktycznie na stałe wieżę i w efekcie można się pochlastać, cały czas kabel się plącze pod dłońmi, zagina, etc. A wejście USB z przodu to wogóle poezja - ani razu z niego nie skorzystałem, a do tego stopnia przeszkadza, że zacząłem myśleć czy huba usb sobie nie dokupić aby korzystać z pozostałych 2 w większej ilości. :wink:

2. Acer świeci się niczym choinka - 2 diody z przodu + cholera_wie_czemu mrugające również dodatkowe 2 z przodu - o dziwo można je wyłączyć, tylko jest to równoznaczne z wyłączeniem Wireless. Mrugająca dioda od CD, świecący się (po co??) guzik włącz/wyłącz. Jak chcesz sobie po ciemku obejrzeć film to oczopląsu dostajesz, bo wszystkie zaczynają mrugać w ramach pozwolenia użytkownikowi skupienia się na ekranie :stuck_out_tongue: Do tego stopnia rozpraszające, że zacząłem obkładać laptopa kartkami jak film oglądam...

3. Dysk fabrycznie podzielony na 3 partycje, mniej więcej tak: 60GB dysk, z czego: 26GB system ©, 26GB "dane" (D), 1,5 GB dla firmy Acer, straty na podziale rzędu 5.5GB, czyli koło 10%. Chcesz przerobić - jest problem, nie życzą sobie tego póki trwa gwarancja. Bleh. Chociaż dla chcącego nic trudnego :stuck_out_tongue:

4. Nagrywarka DVD działa tylko na wybranych płytach, w dodatku potrafi pracować jak traktor (dzisiaj zademonstrowała swe umiejętności).

5. Wentylator jest dość głośny (na początku myślałem, że to wada fabryczna, ale podobno wszystkie tak mają) - szczęśliwie się wyłącza co jakiś czas. :wink:

6. Nie sugeruj się czasem pracy na bateriach - to, że laptop ma baterię, to fajnie, ale i tak jak chcesz dłużej posiedzieć (tzn powyżej 30 minut) to znajdziesz gniazdko. A bateria się przydaje jak korki pójdą - bo masz czas na zapisanie danych. Natomiast w Acerze nie znalazłem twardego resetu - jak ci system padnie (zdażyło się 5 razy przez 4 miesiące), to nie ma zmiłuj, musisz odłączyć zasilanie i wyjąć baterię.

7. Mikrofon wewnętrzny, zresztą tak jak i dołączane mikrofony zewnętrzne, nie działają. Znaczy się widać jakaś wada w danym modelu, niemniej przez ostatnie 4 miesiące nie znalazłem takiego tygodnia, w którym mógłbym się obejść bez komputera - więc nie mam kiedy oddać go do naprawy. Zresztą na e-maile z opisem problemu i próby kontaktu firma i tak nie odpowiada.

8. Ma parę fajnych funkcji, np. wyłączenie matrycy, etc. - ale to pewnie mają i inne laptopy :wink:

9. Dla mnie minusem jest brak napięcia w portach USB przy wyłączonym komputerze/w stanie hibernacji i przypiętym do sieci - traci się możliwość ładowania urządzeń przenośnych.

To właściwie tyle, dodam jeszcze parametry komputera:

• AMD Turion 64 ML-30

• 15.4" WXGA TFT LCD

• 60GB HDD

• DVD-Dual

• 512MB DDR

A, dodam jeszcze, że kupowałem w sklepie Agito (http://www.agito.pl) - mieli zdecydowanie najlepsze ceny jeżeli chodzi o ten model, a i obsługa była profesjonalna.

W wyborze naprawdę nie sugeruj się czasem pracy na bateriach, nagrywarką DVD (jeżeli masz komputer obok z nią... :wink:) - teraz bardzo tanieją pamięci przenośne, i już niedługo dogonią pojemnością płyty dvd - nagrywarka jest dobra do archiwizowania dużej ilości danych, lub też jak chcesz komuś dać takową i nie oczekujesz od losu, że Ci zwróci nośnik, na którym dajesz. :wink:

A, tak wogóle to ja jestem bardzo zadowolony z komputera. Teraz jak to przejrzałem to może wyjść na to, że mi wszystko nie odpowiada. Nie prawda :wink:

jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to możesz się ze mną kontaktować via e-mail: fargo@o2.pl

pozdrawiam,

Fargo

(Micpud) #8

Wiesz zamiast tych Lapków ja osobiście kupil bym ASUSA A6U 5002 sam zobacz

http://www.optinet.pl/sklep/product_inf ... ucts_id=73

Pozdro

(Arizona) #9

siemka wszystkim!

prosze o wypowiedz na temat tego laptopa:

http://www.action.poznan.pl/?module=Cen ... &mid=24024

z gory dzieki

pozdrawiam