Laptopy, różne parametry, podobna cena - to jakiś chwyt?

Mam problem. Poniewaz wczoraj założyłem temat odnośnie wyboru laptpów. W gruncie rzeczy juz wybłaem, ale mam do Was pytanie. Zastanawiałem się między laptopem http://www.ceneo.pl/2164765s a http://www.ceneo.pl/1976182s. I tutaj moje pytanie, z mojego wydedukowania wynika, że parametrami lepszy jest laptop nr. 2 mianowicie 1170ew, ponadto ma odtwarzacz i nagrywarkę BluRay co daje już jako taki rzut w przyszłość. I tutaj moje pytanie, ponieważ cena laptopa 1 zaczyna się od 3549zł a laptopa 2 (teoretycznie lepszego) od 3499zł. Patrzyłem się w parametry i opisy, ale tam wiadomości wzajemnie się wykluczają i nie wiem już sam co o tym mam myśleć. Po prostu dziwi mnie to, że laptop z lepszymi parametrami ma niższą cenę niż ten z gorszymi. Chciałbym wiedzieć więc co ma laptop 1230ew a czego nie ma 1170ew że płaci się za niego więcej, czy to po prostu zbieg okoliczności i cena za lepszy laptop jest po prostu niższa.

PS: Chciałbym również wiedzieć czy laptop 1170ew ma nagrywarki CD i DVD jak również odtwarzacze, czy posiada funkcję Light Scribe, ponieważ tego z opisu nie da się wyczytać. Z góry dziękuję za pomoc i prosze o rozwianie moich wątpliwości. Pozdrawiam Tomek. :slight_smile:

A przeczytałeś to co jest małym drukiem pod opisami laptopów w sklepie?

Przy drugim laptopie jest taka informacja:

Jako partnerzy firmy HP kupujemy towar bezpośrednio z centrali HP w Europie pomijając polską dystrybucje. Laptopy które sprzedajemy pochodzą z programu Renew co oznacza że jest to towar pochodzący z nadwyżek magazynowych, z końcówek serii lub został źle rozdysponowany na magazyny.

Miałbym wątpliwości czy on jest tak całkiem nowy.

Radziłbym Ci znaleść dobry sklep, a nie patrzeć na ceno który jest tańszy. Oczywiście ważną kwestią jest cena, ale nie należy kupowac towarów takich jak te, o których napisał @momo6,

Tutaj Blu-ray jest ewidentnie chwytem reklamowym. Bo po co Blu-ray w komputerze z rozdzielczością poniżej 1920?

Zawsze jest wyjście - HDMI :lol: