Laptopy - wyjście na słuchawki/mikrofon


(Soosupersonic) #1

Jak wiadomo obecnie w laptopach producenci masowo przestawiają się na instalowanie tylko 1 wyścia na słuchawki/mikrofon...

 

moje pytanie: czy po zastosowaniu zewnętrznego rozdzielacza jak ten poniżej nie występują jakieś straty jakości sygnału itp.? 

 

FUL1_F8V234-WHT-APL.jpg


(Kraefezze) #2

Dźwięk może uciszyć się o połowę w obu parach słuchawek, zwyczajna fizyka takiego sprzętu.


(Bowjan) #3

Nie będzie działać prawidłowo . Jack powinien być czterodzielny !


(Soosupersonic) #4

hmm…ano nie widzieałem o tym - może takie coś będzie lepsze?

 


#5

Nie, nie będzie. To też tylko rozdzielacz sygnału. Przecież wyżej kolega napisał, że jack powinien być czterodzielny.


(Drobok) #6

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=mini+jack+4+pin+adapter&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-1-e-0402


(Dimatheus) #7

Hej,

No chyba, że chodzi Ci o rozdzielenie sygnału na kilka par słuchawek. Aczkolwiek tak, jak pisał Kraefezze , doświadczysz zmniejszenia głośności. By tego uniknąć należałoby zaopatrzyć się we wzmacniacz słuchawkowy - na przykład coś takiego: http://www.ceneo.pl/28417232

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Soosupersonic) #8

Przepraszam - nie wyraziłem się jasno - chodziło mi o uzystanie sytuacji aby mieć 2 oddzielne wejścia słuchawki/mikrofon (tak jak było w starszych laptopach)


(Kraefezze) #9

Znalazłem ci to czego szukasz. Nie znam działania tych złącz więc nie powiem jak będzie działać, ale na pewno będzie działać.


(Drobok) #10

No i teraz powiedz mi czym to się niby różni od tego za 5zł z allegro do którego link jest wcześniej ? :stuck_out_tongue:


(Soosupersonic) #11

no ok, dzięki - trzeba będzie coś takiego sobie sprawić…ew. poszukam jakiegoś markowego wyrobu - zawsze lepiej niż “no name” :slight_smile:


(Drobok) #12

kabel to kabel, szczególnie tak krótki nie będzie się niczym szczególnym różnił. Zawsze możesz kupić 2gniazda jack wtyczkę jack 4pin, kawałek porządnego przewodu i zrobić sobie sam :slight_smile: