LastPass - nieprawidłowy certyfikat bezpieczeństwa


(Kasztaniasty) #1

Witam,

Od dwóch dni borykam się z problemem dotyczącym wtyczki do firefoxa - LastPass. Wtyczka wyświetla co chwile uporczywe komunikaty o tym że używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa. W ciągu godziny jest w stanie wyświetlić ok. 50 takich komunikatów doprowadzając użytkownika do białej gorączki. Używam jednak tej wtyczki na co dzień i odinstalowanie jej nie wchodzi w grę. Jakieś pomysły ?

27196846.th.jpg


(Monczkin) #2

Dodać wyjątek i zaakceptować certyfikat.


(Kasztaniasty) #3

Tylko że nie ma nigdzie możliwości dodania wyjątku ... W wyświetl certyfikat jest tylko zakładka ogólne i szczegóły gdzie można się dowiedzieć skąd ten certyfikat pochodzi, jaka jest jego data ważności, odciski SHA1 i MD5 itp. jednak nie ma opcji dodania certyfikatu ...


(Monczkin) #4

A nie tam tam przypadkiem, pobierz certyfikat? I konsekwencji potwierdź wyjątek?


(Kasztaniasty) #5

Nie ma (przynajmniej ja nie widzę). Po wyświetleniu komunikatu (screen 1) jest opcja "Wyświetl certyfikat" i "Anuluj". Pod "Wyświetl certyfikat" są 2 zakładki których zawartość prezentują 2 poniższe screeny. W Eksportuj w zakładce szczegóły jest możliwość zapisania tych danych do pliku.

19818443.th.jpg

19782215.th.jpg


(Monczkin) #6

A napisz w jakiej sytuacji pojawia się informacja o nieprawidłowym certyfikacie...


(Kasztaniasty) #7

Tutaj chyba nie ma reguły, pojawia się zarówno podczas przeglądania stron internetowych, jak i nic nie robię tzn. jak przeglądarka jest zminimalizowana i pracuję w innym programie ...

Jednak z tego co pamiętam to ostatnio była aktualizacja LastPass i to po niej zaczęły dziać się te dziwne rzeczy ... spróbuję odinstalować wtyczkę i zainstalować ponownie może coś to da.


(Monczkin) #8

Hm... zainstalowałem ten dodatek i certyfikat jest ok. Wynika z tego, że komunikat ten może generować strona, która ma "walnięty certyfikat". Ale zgaduję.

Spróbuj może wyczyścić Firefoksa (tempy, cookies, historię, etc.) i zobacz efekt.


(Le_mar) #9

Sprawdź datę systemową.


(Kasztaniasty) #10

Faktycznie jakimś cudem miałem przestawiony czas systemowy, zsynchronizowałem czas z internetowym serwerem czasu i póki co komunikaty nie pojawiają się :slight_smile: