Łata na lukę zero-day


(Naticzek15) #1

W jaki sposób i gdzie mogę ściągnąć najnowsze zabezpieczenie do IE, na stronie Microsoftu nie widzę, w poprawkach na dobrych programach też, gdzie może być ta poprawka. Proszę o pomoc.


(hevet) #2

W Windows Update.


(Naticzek15) #3

Byłam tam, ale nie widzę gdzie jest ta poprawka, możesz mi to dokładniej wyjaśnić [-o<


(Spandau) #4

(Naticzek15) #5

Tak to do tego miejsca doszłam, ale teraz nie wiem co wybrać, weszłam na niestandardowe i nie ma pisze mi tylko aby korzystać z najnowszej wersji rozszerzenia Windows Update wymagane jest uaktualnienie niektórych jego składników. Zrobiłam PrtSc ale nie wiem jak go tu wkleić, w każdym razie nie widze poprawki.


(Spandau) #6

Jeśli trzeba uaktualnić to uaktualnij Windows Update

Jeśli poprawki nie będzie a masz włączone aktualizacje automatyczne to sprawdź czy system sam nie ściągnął i zainstalował tej poprawki. Po jej zainstalowaniu wymagany jest restart komputera. Sprawdź czy nie masz na dysku katalogu C:\windows\$hf_mig$\ KB960714-IE7


(Naticzek15) #7

Właśnie nie wiedziałam, gdzie się sprawdza w jakim miejscu są one zapisane. Zaraz sprawdzam.


(Naticzek15) #8

nic takiego nie widzę, folder windows mam, ale nie ma w nim $hf_mig$\


(Spandau) #9

Ta nazwa $hf_mig$ może być u Ciebie inna ale Tobie chodzi o ten folder KB960714-IE7

Czy w folderze windows masz jakieś foldery zaczynające się od znaku $ jeśli nie to idziesz

Start - Mój komputer - Narzędzia - Opcje folderów - zakładka Widok - zaznacz pokaż ukryte pliki i foldery Po tym foldery te powinny być widoczne


(Naticzek15) #10

Jest już jakiś postęp, nie było widać tego folderu bo miałam zaznaczone na widoku Nie pokazuj ukrytych plików i folderów, a teraz mam ten folder $hf.mig$ jest taki blady, a w nim KB956390-IE7 nie mam takiego numeru jak mi piszesz.


(Spandau) #11

Sprawdź czy masz ten katalog KB960714-IE7 w lokalizacji C:\windows\ie7updates\


(Naticzek15) #12

Nie mam, są 4 takie blade: KB938127-IE7, KB950759-IE7, KB953838 -IE7, KB956390-IE7 więcej nie mam.


(hevet) #13

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... 1aaed3f531


(Naticzek15) #14

Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc, zadziałało z tego linku. Nie zapisywałm na dysk tylko od razu dałam Uruchom jest zapisane w folderze IEupdates takie blade jak pozostałe. To już chyba mogę śmiało używać IE.

A czy już mogę zamienić na Widoku na Nie pokazuj ukrytych folderów?.


(Spandau) #15

Tak :slight_smile:


(Naticzek15) #16

A mam jeszcze jedno pytanie: Używam odkurzacza i teraz przeskanowałm nim znalazł mi 2 zbędne pliki "Aktualizacja zabezpieczeń dla systemu Windows IE 956390 i drugi ten co dziś wgrałam KB 960714. Może dlatego ja go nie miałam bo sobie usunęłam odkurzaczem, czy jak nacisnę usuń, to go usunie z tego folderu IEupdates i nie bedzie już działa poprawka czy to jakiś zbędny plik, ja już kiedyś takie usuwałam jak pisało tak. Czy ten program nie jest dobry ja mu całkowicie ufałam, a teraz to nie wiem co z tym zrobić. #-o


(hevet) #17

Te foldery to kopie poprawek zainstalowanych w systemie.Służą do odinstalowania poprawki jeżeli by sprawiała jakiś problem.Jeżeli nie zamierzasz ich usuwać to możesz spokojnie usunąć,zajmują tylko niepotrzebnie miejsce na dysku.Poprawka oczywiście będzie zainstalowana w systemie.


(Naticzek15) #18

Dzięki uspokoiłeś mnie, bo cały mój wysiłek poszedł by na marne i pomyśłam sobie że pousuwałam wiele takich plików przez ten odkurzacz, teraz będę go ze spokojem używać. Jeszcze raz dziękuję :lol: .