LCD 19 cali dla gracza

Witam

Mój obecny monitor ma już swoje lata i wypadałoby wreszcie pomyśleć o zmianie. Problem w tym, że nie bardzo wiem, na co zwrócić uwagę, co jest ważne, itd. Nie chciałbym wywalić pieniędzy w błoto :] Proszę o pomoc w wyborze.

Z mojej strony nie ma jakichś specjalnych wymagań: monitor dla gracza, 19 cali, fajnie by było, gdyby miał czarny/czarno-srebrny kolor i tyle. Nie będę podawał kwoty, bo w sumie sam nie wiem, ile mam na tzw. “zbyciu” w tej chwili. Tylko proszę o zdrowy rozsądek, raczej wolałbym fortuny na monitor nie wydawać - chociaż z drugiej strony nie chciałbym też jakiegoś szajsu.

Będę wdzięczny za pomoc i wszystkie propozycje, a bardziej za propozycje z linkami :smiley:

http://allegro.pl/item464199155_salon_e … _wawa.html

widziałem w akcji, wypas :P.

:smiley: kolega za żartował :stuck_out_tongue:

Sprawdz ten, sprawdzony, bez bajerów super obraz za tą cenę

http://www.twenga.pl/cena-W1934S-BN-LG-Monitor-LCD-469793-0

Wypas to on ma ale tylko dodatki!Reszta w nim do bani!

Wiem, że kolega wyżej żartował :]

btw. bo zapomniałem dodać, a warto, żeby nie było nieporozumień - chodzi mi o monitor o “normalnych wymiarach”, nie jakieś panoramy.

Zwykły monitor chcesz?? Według mnie to jest tylko strata pieniędzy…100 razy lepiej brać w panoramie.

EDIT:Panorama jest nowszym rozwiązaniem itp. Przy 19" panoramie wielkość obrazu podczas oglądania filmu jest nieco większa od 21" telewizora 4:3. I tyle powiem.

Poczytaj: http://www.google.pl/search?q=panorama+ … =firefox-a

Tzn, erm, uh, huh, mógłbyś rozwinąć dlaczego strata?

Mam staruszka, zmieniam bo chcę:

  • monitor, który nie będzie mi piszczał (coś siadło jakiś czas temu)

  • który będzie zajmował mniej miejsca, którego mi brakuje na biurku

  • nie będzie biało-żółty (a ten jest po tylu latach)

  • no zwykły to zwykły :smiley: będzie miał takie proporcje, do jakich się przyzwyczaiłem od lat?

  • teraz mam 17, chcę wziąć troszkę większy

Ja szczerze mówiąc nie mam o tym pojęcia, ale słyszałem, że to różnie bywa z panoramą. Problemy z doborem rozdzielczości w starszych grach (wiem, że kumpel coś z CS po zakupie nowego monitora płakał). Tapety na pulpit? Tzn. mogę głupoty tu gadać, proszę o coś więcej niż “strata pieniędzy…100 razy lepiej brać w panoramie.” :] Bo jak już pisałem - sam pojęcia większego nie mam.

a dlaczego lepiej brac w panoramie ?? jakies konkretne uzasadnienie ??

i co sadzicie o lcd samsunga ?? bo od paru osob slyszalem ze nie sa takie zle…

odpowiedziałem w swoim poście wyżej.Według mnie lcd panorama.

lcd od samsunga bardzo dobre ja się tylko nimi otaczam t 200 tv lcd od samsunga i9 matryca laptopa od samsunga i naprawde bardzo dobre parametry i dobry obraz

so?

Niczego konkretnego się nie dowiedziałem :smiley:

nowsze gry mają pośrednie rozdzielczości (te znane z paneli panormaicznych) w starszych 4:3 na panoramach gra się lekko rozjeżdżała. kwestia przyzwyczajenia. nie zrobisz błędu kupując panoramę

http://allegro.pl/item481309593_panel_l … _wide.html

Ja Ci bym proponował 22", np. LG W2252TQ-PF. Bo do gier naprawdę, im większy, tym więcej widzisz.

Aj, nie, z różnych powodów nie chcę tak dużego. Ok, napisałem, że maksymalnie 19 cali, ale jeszcze ostatecznie jakaś dwudziestka mogłaby być. Choć na siłę trochę. Uwierzcie mi, ja jeden na świecie wiem, czego chcę :smiley:

Jeżeli chodzi o panoramę, to mam mieszane uczucia. Szczerze? Dla mnie to chyba bez większego znaczenia (+kilka problemów z grami pewnie), a jeżeli uda wam się mnie namówić, ty chyba tylko wy będziecie mieli z tego jakąkolwiek satysfakcję. Ja osobiście pozostałbym przy “zwykłym”. Ale jak chcecie mi wcisnąć panoramę, OK.

Proszę o jeszcze jakieś propozycję. Mam kilka dni do namysłu.

m4rciniak , uważałem że granie w fps’y w innym formcie niż 4:3/5:4 to herezja… teraz nie wyobrażam sobie czegoś innego niż panoramy fullhd… poprostu widać dużo więcej, nie tylko w fps’ach, we wszelakich rpg’ach też, a w strategiach posiadanie takiego monitora to poprostu oszukiwanie… Format panoramiczny jest dla ludzkiego wzroku bardziej naturalny od tych bliskich kwardratowi. Jeśli sądzisz że wiesz czego chcesz, ale nie pracowałeś z panoramą to jednak nie możesz mieć pewności. Najlepszą opcję można wybrać tylko po przewertowaniu wszelakich alternatyw.

Pisząc, że wiem czego chcę, pisałem o rozmiarze :]

samsung t190

Rozumiem, że niczego ciekawego poniżej tej ceny nie kupię? Heh, w sumie ciężko mi nawet komentować, bo nie mam pojęcia, na co zwrócić uwagę :smiley:

Najlepiej idż do sklepu typu media markt i zobacz jak wyświetlają dane monitory i tam sobie jakiś upatrzysz a potem zamówisz gdzie taniej

Zwróć rekację na:

  • czas rekacji matrycy,

  • kontrast,

  • jasność,

  • podatność na Bad Pixele (LG ma 30 dniową gwarancję nań)

, oraz w mniejszym stopniu na:

  • kąt widzenia,

  • zużycie prądu.