LCD 22' panorama do 1100zl

(Neku Wow) #1

Witam,

od dłuższego czasu przymierzam się do kupna monitora LCD. Używam teraz laptopa i zamierzam do niego podłączyć monitor (strasznie słaba matryca w lapku).

Monitor służyłby przede wszystkim do gier, czasami filmów (HD nie chciałbym, jeżeli wiązało by się to z zwiększeniem ceny - znacznie.).

Potrzebuję panoramiczny monitor ponieważ przyda się także do pisania programów itp.

Myślę nad Lg 226 Wa-wn , Klik

Prosiłbym o propozycję z innych firm - nie wiem z czym zestawić tego LG.

Dodam także, iż udam się jeszcze do sklepu, aby sprawdzić na “żywo” jak prezentują się monitory i skonfrontuję oba.

Nie bardzo orientuję się w rodzajach matryc.

Dziękuję.

(Kamil2993) #2

Ten jest bardzo dobry :

:arrow: http://www.allegro.pl/item383934168_exc … _36m_.html

(Konrad93) #3

http://www.funtech.pl/product-pol-7-FPD … r-LCD.html

MATRYCA S-PVA NAJLEPSZA NA RYNKU! !!

Technologia Super PVA - szeroki kąt widzenia

Elementem decydującym o szerokim kącie widzenia obrazu telewizorów jest technologia S-PVA (Super Patterned Vertical Alignment). Zapewnia ona szerszy niż zwykle, wynoszący 178°, kąt widzenia ekranu LCD i gwarantuje nasycenie barw i kontrast także wówczas, gdy obraz jest oglądany z ukosa.

Podstawowa komórka wyświetlacza LCD (najmniejszy element tworzący obraz) zawiera matrycę cząsteczek ciekłego kryształu. Obracając je za pomocą lokalnie przykładanego pola elektrycznego, można sterować przenikaniem podświetlenia.

Komórka może być więc otwarta (zapalona) lub zamknięta (ciemna). Technikę „otwarta-zamknięta” stosuje się do grup liczących po trzy komórki zwane „subpikselami”. Poszczególne komórki zawierają filtr czerwony, zielony lub niebieski i wspólnie tworzą jeden piksel, którego barwa zmienia się w zależności od względnej intensywności pozornego świecenia subpiksela czerwonego, zielonego i niebieskiego. Zmieniając napięcie sterujące jasnością poszczególnych subpikseli, można znacznie rozszerzyć zakres barw pozornie przyjmowanych przez piksele. Ponieważ jednak w każdym subpikselu światło przechodzi przez jeden łańcuch cząsteczek ułożony prostopadle do powierzchni ekranu, wyświetlacz wykazuje silne właściwości kierunkowe. Wystarczy przesunąć się poza jego oś, a kolory zaczną blaknąć lub w ogóle zanikną.

W technologii PVA matrycę cząsteczek ciekłego kryształu w każdym subpikselu dzieli się dodatkowo na niezależne obszary. Dzięki udoskonalonemu systemowi sterowania taką matrycą każdy subpiksel ekranu LCD S-PVA można podzielić na dwa segmenty. Zmieniając orientację tych segmentów, można znacznie zwiększyć kąt widzenia ekranu. Co więcej, zamiast rozszerzać przestrzeń barw lub skalę szarości przez połowiczne otwieranie komórek, można wykorzystać efekt kompensowania się stanów dwóch segmentów. Przykładowo, kolor szary można uzyskać przez łączenie czarnych i białych segmentów, nie zaś przez ich połowiczne otwieranie.

Wygląd segmentów czarnych (ciemnych) i białych (zapalonych) tylko w niewielkim stopniu zależy od kąta oglądania, natomiast segmenty szare (połowicznie otwarte) są narażone na zmianę barwy. Łącząc segment czarny z białym, uzyskuje się szarość, która praktycznie nie zmienia się przy zmianie kąta oglądania. Rozwiązanie to znacznie zwiększa kąt widzenia obrazu. Jest idealnym rozwiązaniem do zastosowań HDTV i jest nieodzownym elementem wyświetlaczy o wysokiej jakości.

(Mienso91) #4

Piękny, niedrogi i mający przyzwoite parametry - HP w2207h http://www.allegro.pl/item388194072_hp_pavilion_w2207h_z_hdmi_glossy_pivot_gw_fv_w_wa.html Korzystam z niego (podpięty do PC i PS3) prawie pół roku i jestem naprawdę bardzo zadowolony - z czystym sumieniem polecam :smiley:

Pozdrawiam :smiley:

(Ciupa Michal) #5

autor chciał 22cale a nie 21 :expressionless:

Samsung 2232BW za 825zł dobry, w przystępnej cenie :slight_smile:

Specyfikacja:

Opis:

Tu masz recenzje:

http://www.proline.pl/sklep.php?n=samsung-sm-2232bw

(Konrad93) #6

#-o 1 cal… ale monitor ma cacy

(Poniaatowski) #7

Polecam ten sam, co kolega gruchacz.

(Ciupa Michal) #8

ale już nici z panoramy :stuck_out_tongue:

i ten monitor kosztuje 300zł więcej a ma cza reakcji 8ms!! czyli trochę za dużo jak na monitor za taką kasę :slight_smile:

(Konrad93) #9

GATEWAY 2185W to też monitor panoramiczny :x

(Neku Wow) #10

Z tych wszystkich propozycji chyba tylko ten Sam 2232bw jest godny uwagi.

Dziękuję za pomoc i proszę ewentualnie o jakieś inne propozycje.

Panorama, 2ms, 22’ do 1100zl

(Sk91) #11

Bierz samsunga.

(Plik) #12

a ja skłaniałbym się ku hp w2207h :wink: już czekam na niego, na dniach będzie u mnie. Bardzo dobre recenzje o nim są. Choć też zastanawiałem się nad Samsungiem 2232bw, ale jednak… :wink:

pozdrawiam.

(system) #13

A może LG W2252TQ-PF? Bardzo mały input lag, całkiem dobre kąty (170*/170*), możesz włączyć 4:3 w panoramie - przydatne przy zdjęciach i starych grach :slight_smile:

Tu masz dobrą recenzję z fotkami: http://forum.pclab.pl/t358708.html

LG chyba najbardziej dba o klienta, dają 30dniową gwarancję na nawet 1 sub/bad -pixel :slight_smile:

(v3ct0r) #14

Podjołeś najlepszą decyzjie jaka była możliwa ja posiadam ten monitor z pół roku i jestem z niego bardzo zadowolony ;p

(Ciupa Michal) #15

mam=polecam, tak? :x

Neku ,

bierz tego Samsung’a 2232BW, bardzo dobra jakość, ładny wygląd, szybki czas reakcji, dobre kolory, no i rewelacyjna cena :slight_smile:

(system) #16

To samo LG W2252TQ-PF, w dodatku mniejszy input lag:

http://www.digitalversus.de/duels.php?t … 2440&ph=12

W innych testach też wypada lepiej :slight_smile:

(Neku Wow) #17

Bardzo ciekawy ten LG W2252TQ-PF. chyba jednak jego i tego sama zestawie w sklepie i sprawdzę. Dziękuję za informacje.