Lcd do 4500 zł


(Piotrek Pawlowski) #1

witam, chcę kupić telewizor. Nie znam sie za bardzo na LCD/plazma, więc chciałbym się poradzić jaki lcd/plazme wybrać. Interesuje mnie 37", gdzieś tak do 4000 zł, może do 4500 zł. Może jakiś Samsung lub Panasonic. Jaka bedzie jakość obrazu, jeśli podłącze do niego Cyfrowy Polsat?

z góry dzięki za odpowiedź. :slight_smile:


(Technik Elektro) #2

http://allegro.pl/item275457056_tv_lcd_ ... 1080_.html

lub SONY BRAVIA ale nie FULL HD.


(Zbych ) #3

Ja Ci zaproponuje jeden z najlepszych

firma znajduje się obecnie na 1 miejscu pod względem jakości LCD

czyli sharp


(Mariosti*) #4

(Zbych ) #5

cena niewiele mniejsza od

a parametry dużo gorsze , kontrast , czas reakcji i brak full HD jak narazie to wszystko przemawia za sharpem , pozatym właśnie siedze przed takim tylko 42 calowym i nic do zarzucenia nawet wykonczenie piękne i nowoczesne , automatyczne dostrajanie obrazu do oświetlenia , automatyczna głośność w zależnosci od hałasu w otoczeniu (czyli jak kobita "jape" bedzie darła to telewizor i tak ją zagłuszy).Polsat cyfrowy to nie HD więc obraz normalny jak ze zwykłej kablówki , pozatym nie wiem czy już w Polsce są nadawane programy z jakiejś platformy w full HD czy tylko w zmniejszonej rozdzielczość czyli ready.


(Technik Elektro) #6

piękne, coś dla mnie :-).

są np na platformie N.


(Mariosti*) #7

Z której strony nie ma full hd? Bo może wg. ciebie full hd to coś czym nie jest? Lg ma wyższą jasność, a Jeden i drugi kontrast możesz spokojnie między bajki włożyć, jeśli mają 1:2000 to są rewelacyjne, tak więc to był kiepski argument z twojej strony, rzeczywisty czas reakcji jeśli mają koło 14ms to są wyśmienite.

Dlatego jest cyfrowy, bo nie jest analogowy, na takim telewizorze będą poprostu widoczne wszystkie piksele które lecą z tunera czyli sporo więcej niż z kablówki (bo na kablu masz zakłócenia itp itd).


(Zbych ) #8

no raczej nie

cytat z N-ki: obraz w wysokiej rozdzielczości (HDTV) 720p, 1080i a full HD to jest rozdzielczość 1920×1080p i tylko narazie japonia nadaje w takiej rozdzielczości.

sorry przeoczenie

i tu się mylisz , polsat jedynie transmituje do satelity i z satelity do tunera sygnał w postaci cyfrowej a od tunera do telewizora jest to już analog czyli praktycznie to samo co po kablu kablówki


(Mariosti*) #9

Duża wada tunera w takim razie :stuck_out_tongue:

1080p60 jest co ciekawe nie wspierane standardami ATSC bo wymagałby szerszego pasma do przesyłu obrazu niż jest obecnie dopuszczalne standardami.


(Piotrek Pawlowski) #10

A jest taki sam tylko 37"? bo ten jest 40"


(Technik Elektro) #11

i o to chodzi :wink:.

ale jest :

http://www.elektro.pl/produkt-SAMSUNG_T ... 200,3.html


(Mariosti*) #12

Warto zajrzeć do jakiegoś "media markietu" i obejrzeć te telewizory na żywo przed ostateczną decyzją. Warto też zainteresować się warunkami gwarancji.