LCD i CD-rom w laptopie - uniwersalne czy dedykowane?


(Luc093) #1

Cześć

Kupiłem laptopa na Allegro, niestety trafiłem na oszusta który przysłał mi uwalony sprzęt... z pękniętym LCD, i uszkodzonymi CD i HDD. W tej chwili próbuje to wyjaśnić i oddać sprzęt... ale czuje że lipton z tego wyjdzie i będę musiał naprawić go na swój koszt... tak więc chcę jakoś ogarnąć temat.

W każdym razie, pytanie jak w temacie. Matryca pęknięta ale taśma i reszta diwajsu sprawna. Wielkość 14,1cala. Notebook dość nietypowy (NEC), toteż na Allegro nic nie ma. No i tu pytanie jako że na laptopach się nie znam - czy matryca musi być dedykowana do danego modelu, czy też jest to względnie uniwersalne (tak jak np. pamięci RAM)? W jaki sposób wyszukać czy matryca będzie pasować? Wystarczy że tylko rozmiar, liczba pinów i standard kolorów się zgadza?

Teraz druga sprawa, napęd CD. Są one uniwersalne jak w przypadku biurkowych PC, czy też potrzebny jest dedykowany do modelu? Wystarczy że kupiłbym takie coś?

http://www.allegro.pl/item416548280_cd_ ... wyprz.html

Pytam bo nie chcę się naciąć :wink:

I ostatnia rzecz, dajmy że mam już wszystkie części czyli HDD, matrycę i CD... myślicie że ogarnę się w domu z wymianą tego wszystkiego? Jeśli chodzi o moje doświadczenie... to owszem jeden złożony biurkowy PC, kilka rozgrzebanych i złożonych (poprawnie :wink: ), poza tym grzebię w telefonach kom. i jakoś daję radę. Jednak co do notebooków, nie mam absolutnie żadnego doświadczenia. Mając na uwadze to co napisałem, myślicie że podołam?

Z góry dzięki za odp.


(Darth ReX) #2

Matryca jest w każdym lapku inna, natomiast napęd (w większości przypadków...) jest uniwersalny. Jeśli jednak jest , jak to określiłeś, "dość nietypowy", to wówczas może nie pasować. :?


(Luc093) #3

W każdym inna? To co sądzić o np. takim opisie aukcji?

http://www.allegro.pl/item417938940_mat ... 68_gw.html

Albo tu - kupujący ma się domyślić do jakiego jest notebooka?

http://www.allegro.pl/item416684684_mat ... 0_pin.html

Wydaje mi się jednak że chyba są w pewnym stopniu uniwersalne... jednak pewności brak. Laptop to NEC Versa VXi.