Lcd i tuner tv

Witam. Mam zamiar kupić monitor LCD i mam kilka pytań. Chciałbym dokupić także tuner tv czy coś w ten deseń (nie znam się) żeby oglądać tv przez monitor. Co kupić tuner czy kartę do pc?? i czy będzie obsługiwał zwykłą antenę tvp1,polsat oraz 2 rozwiązanie mam telewizje na kratę w innym pomieszczeniu;p czy można by podłączyć do tego monitor??(podłączony jest także tv)

1.) Możesz kupić monitor LCD z wbudowanym tunnerem - ma to tę zaletę że aby oglądać tv nie musisz odpalać kompa, ale i wadę jeśli chcesz wykorzystywać kompa jako magnetowid bo musisz mieć wtedy kartę z wejściem TV (VIVO) i program do przechwytywania obrazu by można było rejestrować program z tV.

2.) Możesz kupić monitor i osobną kartę tunera tv (są różne np na USB, na PCI). Ma to tę zaletę że można wtedy nagrywać program na dysk (odpowiednie oprogramowanie dołączone do karty) ale i wadę - by oglądać TV będzie musiał być włączony komp.

ja akurat mam 1 rozwiązanie i monitor z TV (Samsung ) obsługuje stacje naziemne i kablowe (zwykłe gniazdo antenowe) i cyfrowe. Ma też złącza hdmi, usb, euro, zwykłe chinche więc nie ma urządzenia którego nie mógł bym do niego podłaczyć.

Kiedyś miałem tuner na PCI i nie byłem z niego zbyt zadowolony - ale to było wieki temu.