LCD ... Plazma TV

przymierzam sie do kupna telewizora

pytanie czym różni sie LCD od Plazmy

i co lepsze ?

http://pl.lge.com/proddivergent.do?actType=search&categoryId=01&modelCategoryId=&parentId=01

Złączono Posta : 17.06.2006 (Sob) 12:32

znalazłem wiem:

http://www.tomshardware.pl/display/20050309/lcd_vs_plasma-13.html

temat zmkniety

Podaje jeszcze jeden temat, który wart jest przejrzenia.

Wiadomo że lCd lepsze. Mniej prądu żre, tańsze jest. Byle by tylko dobre parametry miało i złacze HDMI

Wlasnie, że nie ;] Plazma ma szybką matryce, żywe kolory i co najwazniejsze dobrze odwzrorowuje czerń oraz ma bardzo duże kąty i jest bardziej zalecana jako tv niz lcd ;]

Uczył Marcin, Marcina a sam … :x

Mogę dokończyć? :stuck_out_tongue:

panowie ale wrzawa … niespodziewałem sie :slight_smile:

:stuck_out_tongue: to jak wojna comodore kontra atari z dawnych czasów

__________________________________

MateuszP a co to za złącze HDMI ?

Znalazłeś ale artykuł który podajesz Stworzono: 9 marca 2005 a od tego czasu bardzo wiele się zmieniło.

Zwłaszcza LCD produkowane od marca tego roku są już bodajże o ile się nie mylę czwartej generacji.

Obecnie różnice między Plazmą a LCD co do jakości odtwarzanego obrazu są bardzo małe a nawet się zamazują.

Na pewno nie zmienił się większy pobór energii w Plazmie.

Żywotność matryc w obu przypadkach dochodzi do 20 lat.

Proponuję poczytać świeższe informacje niż te z przed ponad roku :stuck_out_tongue:

Wermatin oki zgadza sie postęp idzie do przodu i dociera nawet na zadupie :stuck_out_tongue: chodziło mi o porównanie LCD a Plazma

Ale nie można porównywać danych technicznych z przed roku bo to się ma nijak do obecnej technologi produkcji Plazmy czy LCD.

O ile w technologi Plazmy nie wiele się zmieniło to w przypadku LCD bardzo wiele, a tego w opisie sprzed roku nie znajdziesz :stuck_out_tongue:

Wermatin :slight_smile: cytuj dokładnie

tak nijak ale technologia działania pozostaje ta sama

fakt LCD sie zmieniło ale działa ciągle na tej samej zasadzie

to ja szukałem informacji :stuck_out_tongue: i ja wiem że znalazłem

Sprzed ponad roku :stuck_out_tongue: