LCD - problem z barwami

Witam

Zwracam się o pomoc, bo z moim monitorem lcd (Samsung SM 930BF) stało się coś dziwnego. Sprawa wygląda tak, że kolor niebieski zamienił się w jasny różowy. Wygląda to tak, że np kolor tego forum oprócz głównego nagłówka “Forum”, który pozostał niebieski, zmienił się na lekki różowy. Mówiąć dokładniej to wszystko co wcześniej miało kolor jasny niebieski, obecnie ma jasny różowy. Nie bawiłem się ustawieniami, teraz po fakcie próbowałem zmieniać paletę barw ale to nic nie daje. Nie znam się na monitorach, więc proszę bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc. Nie dysponuję obecnie aparatem, więc trudno mi wrzucić zdjęcie. Dziwna sprawa. O co chodzi?

Czy jesteś pewien, że nie dokonano jakiejkolwiek zmiany w ustawieniach karty grafiki??? Może nie Ty ale ktoś inny??

Tak jestem całkowicie pewien. Nawet patrzyłem w opcje, nic nie zmieniane.

sproboj przeinstalowac sterowniki :slight_smile:

Obawiam się, że to nic nie da. Sterowniki takich problemów nie robią, zwłaszcza, że się w ogóle nimi nie bawiłem. Problem musi tkwić albo w samej karcie graf., albo w monitorze (chyba bardziej prawdopodobne).

Patrzyłem do netu ale nie znalazłem niczego konkretnego na temat tego LCD Zastanawiam się czy ma w jego menu korekcji koloru ( balans ) może w tym tkwi problem! !!

Złączono Posta : 07.12.2006 (Czw) 21:59

przepraszam za nieco bełkotliwy sposób ostatniej wypowiedzi ---- obskoczyły mnie dzieciaki — na dobranoc— i efekt gotowy

Ma korekcję koloru, próbowałem zmieniać ustawienia, ale to nic nie daje. Nie wiem co jest grane, tak raptownie coś się schrzaniło…

Heh może i głupie ale sprawdź wtyczkę od monitora czy dobrze włożona … na swoim CRT czasem jak porusze wtyczką to ekran cały różowawy jest albo zielonkawy

Już sprawdzałem, to nie to niestety.

W OSD zresetuj go na ustawienia fabryczne - instrukcja do monitora i czytaj.

Sprawdź monitor na innym kompie i wszystkie wiesz,to samo serwis.