Lcd?

Witam nie wiem czy to jest temat na te forum ale potrzebuje pilnie pomocy. Chciałbym zakupic monitor LCD 17 cali ale nie wiem jakie parametry są dobre dla tego typu wyswietlaczy. Jaka powinna być czestotliwość odświeżania, jaka wielkość plamki, czas reakcji , itp. Prosiłbym o odpowiedź.

1667 Athlon Xp, Radeon 9500 Pro, 512 Mb Ram, 80 HDD, SB Audigy

Czas reakcji poniżej 20milisekund jest już bardzo dobrym czasem wszystko poniżej jest chwytem reklamowym ponieważ oko już tego nie zauważa. Plamka, odświeżanie to są elementy mniej ważne, ponieważ wszystkie firmy na polskim rynku mają te paramenty dobre, najważniejszy jest czas reakcji od niego zależy czy bedziesz oglądał film jak w matrikxsie(w zwolnionym tempie)czy w czasie realnym. Polecam ci firmę Samsung i Belinea.

A ja polecam na 100% NEC YLIJAMA no i BELINEA . Praktycznie każdy model z tych firm spokojnie wystarczy na warunki domowe i wszystkie mają 3 lata gwarancji. Są to już dobre monitory. Ja osobiście mam NEC-a 17 " czas reakcji 16 ms. Spoko.

zerknij sobie : http://www.vobis.pl/vsys/web/oferta/oferta_gt?gt=3

YLIJAMA jest bardzo dobra, ale cene też ma nie złą.

Witam wszystkich !!

Monitor 17" LCD od iiYamy znalazlem na jednej stronie i oferuja go za 919 zł.Jedynie czas reakcji matrycy (ms) 25 .

Mam pytanie do znawców monitorów LCD :

Jak można rozumieć że przy niektórych monitorach dodatkowo podaje się że jest multimedialny ? ( jak model LCD 17" LG Flatron L1710M multimedialny )