LED TV szum marketingowy czy zwykłe oszustwo

(Firekoks) #1

Polecam artykulik "LED TV szum marketingowy czy zwykłe oszustwo", przynajmniej już wiem, co to Led a co to LCD

(Krakers87) #2

Ja się nie czuję oszukany - od samego początku wiedziałem z czym się wiąże to pojęcie.

(Gremski) #3

nie jest tak źle podświetlenie daje różnice. Z tego co się orientuje to mamy znikomy problem z zmorą wszystkich posiadaczy ledów czyli plamami światła i szarością przy ciemnych scenach ale fakt faktem ceny to oni nieźle wywindowali

(klopas) #4

LED TV są dobre jak ktoś zmienia telewizor CRT na coś płaskiego, zmienianie LCD czy plazmy ,a LED TV IMO jest bez sensu :stuck_out_tongue:

bez tych gaszeń diód itd. i tak jest lepszy obraz, podświetlenie jest równomierne, można to zauważyć na monitorach LCD, widać gdzie się znajdują katody :stuck_out_tongue:

ale ja czekam na monitorki OLED w normalnych cenach, to będzie hit, nie jakieś zmiany podświetlenia :stuck_out_tongue:

(Firekoks) #5

A propos to warto looknąć jeszcze tu:

http://www.proline.pl/sklep.php?n=led-l ... grupa=news

szczególnie na ten ostatni diagram.

(Błażej) #6

Wszystko fajnie opisane, ale różnice w obrazie widać(bardziej w technologi OLED)

I to napewno nie jest oszustwo :slight_smile:

(Kpc21) #7

A po co w ogóle zmieniać LCD (podświetlany katodą) na LCD (podświetlany diodami)?

(FXJ) #8

Poto właśnie:

led-white-backlight.gif

(Frog) #9

OT - kosz.