Legal. a składanie filmów z YTube i umieszczanie na stronie


(Góral105) #1

Mam pytanie czy mogę legalnie pobrać ciekawe filmy z YouTube, wyciągnąć muzykę, ciekawe fragmenty i złożyć je jako jeden lepszy i z powrotem wrzucić i umieścić na swojej stronie:?:

PS A na przykład wyciągnąć muzykę i zamiast filmu zrobić 1px X 1px z automatycznie startującą piosenką? xD


(Yamamoto70) #2

w niezmienionej wersji możesz jeśli podasz źródło, lub po prostu jako link do youtube, ale czy można przerabiać wstawiać to nie wiem. Chyba musisz mieć zgodę autora.


(Góral105) #3

Powiedziałeś mi właściwie to co wiem :wink: chciałbym wiedzieć na pewno co do tej zgody autorów, w sumie skoro sami umieszczają film publicznie to teoretycznie może go używać każdy, ale przecież to ich praca i nie można jej sobie po prostu kopiować dla swoich korzyści. Youtube sam daje okienko do wstawienia, a złączanie kilku w jeden to dla mnie ciekawostka czy tak można, a jeszcze gorzej z muzyką wyciągniętą tu zaczynam wątpić czy wolno :slight_smile: a np. ZAIKS nie odpowiada na pytania osób prywatnych (nie firm), bo kiedyś chciałem się czegoś dowiedzieć, to nikt nie odpisał.


(Yamamoto70) #4

muzykę gdzieś sobie możesz poszukać jak znasz tytuł. A jak nie znasz to się spytaj na jakimś forum albo w komentarzach pod filmem. Ściąganie muzyki jest 100% legane. Byle byś nie udostępniał. A co do cięcia filmów to napisz to adminów YouTube może