Legal Windows?

Tak jak w temacie, ankieta dotycząca, legalnego posiadania systemów operacyjnych windows!

Mając na myśli legalny chodzi o orginalną płytke ze sklepu, do której dołaczony jest kod itp… nie jakieś kopie orginalnych windozów, ani teksty typu pożyczyłem od kolegi :wink:

Ja głsuję na nie, bo jakoś niemam 400zł na płytke windowsa :confused:

więc zapraszam do ankiety, niema co oszukiwać bo nagród i tak niema :stuck_out_tongue:

pozdro

Znaczy jesteś piratem To co robisz na forum o legalnym oprogramowaniu?? :o :o :o Moja odpowiedz jest oczywista TAK

Zgadzam się z Lazikarem… ja Nowy Nie wiem czy dobrze że poruszyłeś taki temat na tym forum i że jescze napisałeś, że sam korzystasz z nie legalnego windowsa… Ja oczywiście w ankiecie na TAK

Pozatym niejestem piatem :[ bo korzystam z tych płyt, a nie rozpowszechniam ich!! Różnica nie ? !

Korzystanie czy rozpowszechnianie :? Tak czy siak jest to nie legalne :evil:

ale określenie mnie pojęciem PIRAT jest troche nieadekwatne ?

Sory bardzo ale dla mnie nie ma żadnej różnicy! !!

Może i taak… nie znam się takich sprawach ale jak pisałem wcześniej jest to w 100 % łamanie prawa :stuck_out_tongue:

Załużmy:

Win XP HE - 420zł

Norton 2oo4 PL - 290zł

Office - 2000zł

3 podstawowe płytki łacznie 2700zł

@lazikar @saviola macie ich pudełeczka na pólce w pokoju??

Ciekawe czy każdy ma w domu przynajmniej te 3 orginalne płyty (srednia krajowa 1500zł) :stuck_out_tongue: Ja niemam, i w życiu niekupiłbym tych płyt bo żyjemy w polsce a ceny mamy zachodnie, taka jest prawda :confused:

Bo piszę prawdę, chyba ze lepiej dla Was jakby ta ankieta zawierała tylko głosy na tak!

Chłopie o czym ty mówisz. Jeżeli myślisz że masz szczeniaka przed sobą to się niestety mylisz. Zresztą obrażasz mnie i wielu tu obecnych.

Kończ waść, wstydu oszczędź

A jak chcesz zobaczyć moje licencje to zapraszam do mnie. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ps : Kończę tą dyskusje. :stuck_out_tongue:

Jak za kompa zapłaciłeś to i za soft powinieneś zapłacić… :evil:

Po co Ci Office za 2000zł, jak najtańsza wersja kosztuje 500zł, podstawowa? Jest wiele darmowych odpowiedników Office, które wcale nie ustępują temu pakietowi.

I oczym to w ogóle gadać… :evil:

Ja mam dwa orginalne Windowsy. Win98 dzieki wspanialomyslnosci sprzedawcy dostalem gratis po zakupie pierwszego kompa. WinXP kupilem calkiem niedrogo na http://www.Allegro.pl . Jak komus zalezy na gospodarce naszego kraju i jest odpowiedzialnym czlowiek z wpelni uksztaltowana psychika to rezygnacja z czegos na rzecz kupna nowego, orginalnego systemu jest dla niego rzecza tak normalna jak nie kupowanie przeterminowanych artykulow spozywczych. Wystarczy chciec…

:slight_smile: A ja tem nie mam legalnego windowsa, :smiley: bo nie mam na takie rzeczy pieniędzy i wole nie mówić ile mam lat :smiley:

Saviola , polskie prawo jest tak dziurawe, że nie ma w nim wzmianki o tym, że samo korzystanie z nielegalnego oprogramowania jest przestępstwem. Przestępstwem jest kupowanie i sprzedawanie - o używaniu nie ma mowy. Takie zachowanie może pod-/-legać|-chodzić “co najwyżej” pod paserstwo.

zamiast nortona darmowy avast a zamiast offisa darmowy OpenOffice.org 1.1.1 i juz mamy oszczedność

I kolejna dyskusja z cyklu “kto tu kradnie?”. Nie widzę sensu rozpoczynania takiej sondy, jeśli samemu nie jest się dobrym wzorcem do naśladowania! Tym bardziej, że, jak powiedział lazikar , jest to forum o legalnym oprogramowaniu. I nie pomogą tutaj wykręty w postaci podważania polskigo systemu prawnego etc. W tym miejscu należy także zadać sobie także pytanie gdzie są MODERATORZY, których zadaniem jest koordynacja funkcjonowania forum! Uważam, że powinni sami wypowiedzieć się na ten ten temat i ewentualnie posprzątać. Kończąc pozwolę sobie przytoczyć słowa wyżej wyminionego lazikar’a : “Kończ waść wstydu oszczędź”, które kieruję do wszystkich pseudo aktywnych, lubujących się w tworzeniu topiców o zerowej treści, ktore nikomu nic nie dają, a wprowadzają tylko zamęt i wywołują agresję… Żenada Panowie, żenada…

Pozdrawiam, Morfeusz :slight_smile:

P.S Jeden moderator wyprzedził mój post. Czekam na pozostałych… :stuck_out_tongue:

Po pierwsze, nie za 2000 bo Office’a 2003 Standard możesz kupić za 1414 zł brutto, a wersję dla uczniów, studentów i nauczycieli za symboliczne 500 zł

Po drugie, to co od samego początku staramy się pokazać, to fakt, że nie musisz używać komercyjnego oprogramowania - jeżeli chcesz być legalny to są zarówno bezpłatne pakiety biurowe, jak i programy antywirusowe. 420 zł za system, to wybacz, nie wierzę, że przy kupowaniu kompa nie “nie można się na to szarpnąć”. Czyli może być legalnym za niewielkie pieniądze - trzeba tylko chcieć

Po trzecie, jeżeli mi zaraz napiszesz, że nie masz 420 zł, to zawsze można wybrać Linuxa :wink:

Mylisz się Pawku - już na ten temat kiedyś dyskutowaliśmy:

No comments

Windows jest bardzo drogi i nie każdeko stać! zawsze mozna zastąpić linuksem!!

Mnie akurat stać na windowas…i mam ich kilka…

ale mysle ze…są znacznie zadrogie windows powinien kosztować ok 150zł(marzenia)

Pociągnę ten temat. Po pierwsze możliwe, że rozmawialiście - poproszę o link do tej rozmowy, bo nie pamiętam.

Po drugie:

No i teraz, gdzie tu napisane jest, że posiadanie jest nielegalne :?: Tu w ogóle nie ma mowy o uzytkowaniu, a co dopiero posiadaniu.

Zielony fragment ociera się o wspomniane przeze mnie wyżej paserstwo.

UPDATE…

Żeby nie było: