Legal Windows?

(ja Nowy) #1

Tak jak w temacie, ankieta dotycząca, legalnego posiadania systemów operacyjnych windows!

Mając na myśli legalny chodzi o orginalną płytke ze sklepu, do której dołaczony jest kod itp... nie jakieś kopie orginalnych windozów, ani teksty typu pożyczyłem od kolegi :wink:

Ja głsuję na nie, bo jakoś niemam 400zł na płytke windowsa :confused:

więc zapraszam do ankiety, niema co oszukiwać bo nagród i tak niema :stuck_out_tongue:

pozdro

(lazikar) #2

Znaczy jesteś piratem To co robisz na forum o legalnym oprogramowaniu?? :o :o :o Moja odpowiedz jest oczywista TAK

(system) #3

Zgadzam się z Lazikarem.... ja Nowy Nie wiem czy dobrze że poruszyłeś taki temat na tym forum i że jescze napisałeś, że sam korzystasz z nie legalnego windowsa.. Ja oczywiście w ankiecie na TAK

(ja Nowy) #4

Pozatym niejestem piatem :[ bo korzystam z tych płyt, a nie rozpowszechniam ich!! Różnica nie ? !

(system) #5

Korzystanie czy rozpowszechnianie :? Tak czy siak jest to nie legalne :evil:

(ja Nowy) #6

ale określenie mnie pojęciem PIRAT jest troche nieadekwatne ?

(lazikar) #7

Sory bardzo ale dla mnie nie ma żadnej różnicy! !!

(system) #8

Może i taak.. nie znam się takich sprawach ale jak pisałem wcześniej jest to w 100 % łamanie prawa :stuck_out_tongue:

(ja Nowy) #9

Załużmy:

Win XP HE - 420zł

Norton 2oo4 PL - 290zł

Office - 2000zł

3 podstawowe płytki łacznie 2700zł

@lazikar @saviola macie ich pudełeczka na pólce w pokoju??

Ciekawe czy każdy ma w domu przynajmniej te 3 orginalne płyty (srednia krajowa 1500zł) :stuck_out_tongue: Ja niemam, i w życiu niekupiłbym tych płyt bo żyjemy w polsce a ceny mamy zachodnie, taka jest prawda :confused:

Bo piszę prawdę, chyba ze lepiej dla Was jakby ta ankieta zawierała tylko głosy na tak!

(lazikar) #10

Chłopie o czym ty mówisz. Jeżeli myślisz że masz szczeniaka przed sobą to się niestety mylisz. Zresztą obrażasz mnie i wielu tu obecnych.

Kończ waść, wstydu oszczędź

A jak chcesz zobaczyć moje licencje to zapraszam do mnie. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ps : Kończę tą dyskusje. :stuck_out_tongue:

(boczi) #11

Jak za kompa zapłaciłeś to i za soft powinieneś zapłacić... :evil:

Po co Ci Office za 2000zł, jak najtańsza wersja kosztuje 500zł, podstawowa? Jest wiele darmowych odpowiedników Office, które wcale nie ustępują temu pakietowi.

I oczym to w ogóle gadać... :evil:

(Ks Kamilp Nr 8) #12

Ja mam dwa orginalne Windowsy. Win98 dzieki wspanialomyslnosci sprzedawcy dostalem gratis po zakupie pierwszego kompa. WinXP kupilem calkiem niedrogo na http://www.Allegro.pl . Jak komus zalezy na gospodarce naszego kraju i jest odpowiedzialnym czlowiek z wpelni uksztaltowana psychika to rezygnacja z czegos na rzecz kupna nowego, orginalnego systemu jest dla niego rzecza tak normalna jak nie kupowanie przeterminowanych artykulow spozywczych. Wystarczy chciec...

(Bandita1991) #13

:slight_smile: A ja tem nie mam legalnego windowsa, :smiley: bo nie mam na takie rzeczy pieniędzy i wole nie mówić ile mam lat :smiley:

(system) #14

Saviola , polskie prawo jest tak dziurawe, że nie ma w nim wzmianki o tym, że samo korzystanie z nielegalnego oprogramowania jest przestępstwem. Przestępstwem jest kupowanie i sprzedawanie - o używaniu nie ma mowy. Takie zachowanie może pod-/-legać|-chodzić "co najwyżej" pod paserstwo.

(pysiu) #15

zamiast nortona darmowy avast a zamiast offisa darmowy OpenOffice.org 1.1.1 i juz mamy oszczedność

(Tuwaras) #16

I kolejna dyskusja z cyklu "kto tu kradnie?". Nie widzę sensu rozpoczynania takiej sondy, jeśli samemu nie jest się dobrym wzorcem do naśladowania! Tym bardziej, że, jak powiedział lazikar , jest to forum o legalnym oprogramowaniu. I nie pomogą tutaj wykręty w postaci podważania polskigo systemu prawnego etc. W tym miejscu należy także zadać sobie także pytanie gdzie są MODERATORZY, których zadaniem jest koordynacja funkcjonowania forum! Uważam, że powinni sami wypowiedzieć się na ten ten temat i ewentualnie posprzątać. Kończąc pozwolę sobie przytoczyć słowa wyżej wyminionego lazikar'a : "Kończ waść wstydu oszczędź", które kieruję do wszystkich pseudo aktywnych, lubujących się w tworzeniu topiców o zerowej treści, ktore nikomu nic nie dają, a wprowadzają tylko zamęt i wywołują agresję... Żenada Panowie, żenada...

Pozdrawiam, Morfeusz :slight_smile:

P.S Jeden moderator wyprzedził mój post. Czekam na pozostałych... :stuck_out_tongue:

(Krogulec) #17

Po pierwsze, nie za 2000 bo Office'a 2003 Standard możesz kupić za 1414 zł brutto, a wersję dla uczniów, studentów i nauczycieli za symboliczne 500 zł

Po drugie, to co od samego początku staramy się pokazać, to fakt, że nie musisz używać komercyjnego oprogramowania - jeżeli chcesz być legalny to są zarówno bezpłatne pakiety biurowe, jak i programy antywirusowe. 420 zł za system, to wybacz, nie wierzę, że przy kupowaniu kompa nie "nie można się na to szarpnąć". Czyli może być legalnym za niewielkie pieniądze - trzeba tylko chcieć

Po trzecie, jeżeli mi zaraz napiszesz, że nie masz 420 zł, to zawsze można wybrać Linuxa :wink:

(Krogulec) #18

Mylisz się Pawku - już na ten temat kiedyś dyskutowaliśmy:

No comments

(Adrian Witczak) #19

Windows jest bardzo drogi i nie każdeko stać! zawsze mozna zastąpić linuksem!!

Mnie akurat stać na windowas....i mam ich kilka.....

ale mysle ze...są znacznie zadrogie windows powinien kosztować ok 150zł(marzenia)

(system) #20

Pociągnę ten temat. Po pierwsze możliwe, że rozmawialiście - poproszę o link do tej rozmowy, bo nie pamiętam.

Po drugie:

No i teraz, gdzie tu napisane jest, że posiadanie jest nielegalne :?: Tu w ogóle nie ma mowy o uzytkowaniu, a co dopiero posiadaniu.

Zielony fragment ociera się o wspomniane przeze mnie wyżej paserstwo.

UPDATE...

Żeby nie było: