Legalne czy nie?

tak se siedze i się zastanawiam, czy ściąganie piosenek, filmów itd. jest legalne… np. ściagne se coś z kazy, dc++, emule itd. zlapią mnie za to i dostane kare?? odpowiedzcie

ściąganie piosenek czy filmów jest legalne podwarunkiem, że autor się na to zgadza

zalezy naprzyklad jakie mp3 bo jak sa to dema mlodych autorw to legalne a jak nie to niestety nie legalne :stuck_out_tongue:

I tak i nie. Jeżeli film czy piosenka jest udostępniony publicznie na stronie www to jest legalne, ale jeżeli chodzi Ci o filmy i utwory muzyczne które lecą w kinach bądź są do nabycia w sklepach to jest to nielegalne.

jak zechcą to złapią :stuck_out_tongue:

a co myślisz że dostaniesz za to nagrodę pieniężną :wink: :wink: :wink:

:lol: :lol: Zapewne.

To Ci co Cię złapią dostaną -jeszcze z Twojej reki :stuck_out_tongue:

Powiedzcie więc czy TO jest legalne MP3???

***********************

Czytałem gdzieś, że utwory artystów, którzy nie żyją od 50 lat są na zasadzie Open Source i można je legalnie ściągać :roll:

Linka zakryłem, gdyż nie jest to legalne.

Pisząc to co zacytaowałeś miałem na myśli że autor oficjalnie udostępnia swoje utwory na stronie www lub w jakimś muzycznym serwisie internetowym.

a np. jeżeli jakiś artysta wypuści utwór jako singiel, to czy wtedy jego pobranie jest legalne?

Singiel ma promować płytę ale jako taki jest płatny

Jesli zostanie to oficjalnie opublikowane i udostepnione przez artystę lub wytwórnię płytową , to tak.

W każdym innym przypadku nie. Prawa autorskie dotyczą utworu, i nieważne, czy jest on na singlu, czy na normalnej płycie.

A co jeśli płyty nie ma już w sprzedaży w sklepach? Zdażają się takie przypadki i sam mam akurat taką płytę (nieistniejącego już zespołu). Wtedy mam sobie powiedzieć: “Trudno. Moja szansa na kupienie tej plyty przepadła.”? Innej możliwości niż ściągnięcie jej z np. eMule chyba nie ma.

W świetle prawa autorskiego owszem.

A jeżeli danego modelu samochodu nie ma już w salonach, to jest usprawiedliwienie do tego że mozna go komuś ukraść ??

pozostaje jeszcze sprowadzenie sobie z zagranicy :smiley:

Polskie

Nie słyszałeś o tym, że policja ostatnio chodzi po domach i przeszukuje mieszkania oraz dyski twarde w poszukiwaniu nielegalnego oprogramowania ?? Strzeż się :stuck_out_tongue:

Ale pech! :smiley:

Heh! Co to za śmieszne tłumaczenie? :slight_smile: Wytwórnia nie wydaje już płyty, zespół nie istnieje więć kto ma do niej prawa? Jedyne wyjście to postąpić nielegalnie i ją zassać! Chyba, że ktoś wynajdzie wehikuł czasu :slight_smile:

Podobnie, gdy coś jej niedostępne w Polsce - np. jakiś film albo płyta. Czemu ludzie mają tracić na tym zamawiając ją z zagranicy i przepłacając? To nie ich wina, że czegoś nie wydają u nas!

no co ty naprawdę??

wow przeciez nie maja prawa bez nakazu ci do domu włazic, mozna powiedzieć ze nie ma sie kompa

A jak cię złapią to będziesz musiał płacić 3-krotność wartości oryginalnej płyty! Następnie twoje płyty zostaną zniszczone i już nigdy nie ujżą światła dziennego :slight_smile: