Legalne narzędzie flasha

(Marcinnnn) #1

Hej,

dostałem cosik takiego do flasha co się nazywa Portable Adobe Flash CS4 Professional. Jak rozumiem jest to do flasha, które go chcę się uczyć. Tak się tylko zastanawiam.... czy taki programik jest legalny? Mam trochę wątpliwości, bo na stronach Adobe się coś tam płaci. A jeśli nie jest legalny, to gdzie mogę dostać jakieś darmowe narzędzie do tworzenia flasha?

BTW. gdzieś chyba też się jakoś nadziałem w tych plikach co dostałem jakiś Portable Adobe Photoshop chyba 6 albo 7 (nie znalazłem go teraz więc rzucam z pamięci) - czy to pirat?

W ogóle to jak sprawdzać czy to na co się nadziałem (od kogoś w stercie plików bądź z sieci) jest legalne?

Dzięki.

(Doneus60) #2

To na pewno jest pirat. To narzędzie jest płatne i to dużo. Służy do tworzenia stron flash ale jest skomplikowany w obsłudze.

(flaszer) #3

Trudne to pojęcie względne. Wystarczy trochę samozaparcia. Co do Twojej wersji portable, to jest ona nielegalna. Zawsze możesz udać się na stronę Adobe'a, zarejestrować się i ściągnąć wersję trial (na 30 dni).

(Marcinnnn) #4

rozumiem, że oba programy są pirackie - nie ma czegoś darmowego do flasha?

(Blotny) #5

Darmowego... http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& ... a+animacji - jak widać na załączonym obrazku.

(Doneus60) #6

edit/ Treść postu usunięta.

(Blotny) #7

bolik90 , a przeczytaj co to za program? Ano do modelowania 3d, nie flash.

(Marcinnnn) #8

A co tam jest darmowego i do Flasha jednocześnie? Są co najwyżej wersje trial, ale to nie to samo co darmowe.