Legalne?


(system) #1

W jednym z ostatnich tematów ktoś napisał że kazaa jest programem nielegalnym. Czy to prawda ?? ( niestety nie odnalazłem tego tematu )


(Lewy) #2

KaZaA jest programem calkowicie legalnym. Jedynie pliki ktore przez nia sciagasz (mp3'ki , filmy, gry itd.) sa nielegalne


(Morgenowsky) #3

Racja. KaZaA Lite nie jest legalna.... bo to jakiś dodatek....


(system) #4

Uściśle to. Kazaa Lite (jak już wieeele razy powtarzałem) jest programem nielegalnym. Jest on pozbawiony elementów szpiegujących, ogółem jest zdekomplikowany.

Natomiast KaZaA jest jak najbardziej legalnym programem, a to że jest wykorzystywana do takich a nie innych celów (filmy, gry, mp3, itd) to już inna sprawa.


(filozof) #5

Jednak kiedyś Kazaa lite była (tak słyszałem) legalna. Nawet widziałem ten program na jednej na płycie z jakiejś starej gazety komputerowej... Czy to prawda?


(inż. Piniol) #6

Kazaa Lite nigdy nie byla programem legalnym, przynajmniej z tego co sie orientuje.

raczej zdekompilowany :wink:


(Zbych ) #7

Kazaa lite nadal jest rozprowadzana na płytach w czasopismach takich jak choćby PC World Komputer i nawet jest modyfikowana i ulepszana nowa pod nazwą KaZaA Lite Resurrection 2.4.8 dokładny opis tu: http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2 ... 2.4.8.html i z tego co kiedyś czytałem jest programem nielegalnym tylko w dwóch krajach Szwecji i USA więc nierozumie dlaczego na tym forum stwierdzono że jest to nielegalny program.


(system) #8

"Wygląda na to, że firmie Sharman Networks udało się wreszcze na dobre zamknąć projekt KaZaA Lite K++. Powód - naruszenie praw autorskich. KaZaA Lite to jeden z najpopularniejszych klientów sieci typu peer-to-peer, który w przeciwieństwie do KaZaA Media Desktop nie emituje reklam i nie zawiera aplikacji szpiegujących. Jest to jednak aplikacja powstała w wyniku reverse engeeringu i stanowi pogwałcenie praw autorskich, których właścicielem jest Sharman Networks. Oprócz tego, na oprogramowaniu KaZaA Lite traci również sieć FastTrack - finansowana z reklam umieszczanych w oryginalnej wersji programu, które nie istnieją w wersji Lite. KaZaA Lite nie będzie już rozwijana i udostępniana w sieci, przynajmniej oficjalnie. Oficjalna strona domowa nie wspomina już o projekcie nawet słowem, został na niej jedynie KaZaA Lite Codec Pack."


(Zbych ) #9

Cytat "22.01.2004 12:38

Pomimo dość dużych zawirowań związanych z prawnym aspektem bezpośredniej wymiany plików i wbrew zdecydowanym działaniom firmy Sharman Networks (producenta programu KaZaA Media Desktop), aplikacja Kazaa Lite doczekała się nowego wydania.

Kazaa Lite jest nieoficjalną, pozbawioną reklamowo-szpiegowskich dodatków, wersją popularnego programu KaZaA Media Desktop do bezpośredniej wymiany plików (P2P), oferującą wszystkie funkcje oryginału oraz kilka dodatkowych narzędzi. Ponieważ aplikacja podbiła serca Internautów i odebrała dużą rzeszę użytkowników oryginalnemu klientowi sieci, to na ostatnie wydanie programu (2.4.3) zdecydowanie zareagował właściciel praw i producent aplikacji KaZaA, firma Sharman Networks, co zaowocowało zamknięciem witryn Kazaa Lite. Nie na długo jednak powstrzymało to fanów programu, bowiem jest już dostępne najnowsze wydanie programu.

Aplikacja uzyskała nową nazwę - Kazaa Lite Resurrection - i aktualnie jest dostępna w wersji 2.4.8. Choć lista wprowadzonych zmian jest nie jest długa i ogranicza się do nowej nazwy, nowej strony głównej, poprawy kodu, uaktualnienia i wymiany zestawu narzędzi dodatkowych, to najważniejszy jest fakt, że Kazaa Lite znów wraca do gry."


(inż. Piniol) #10

kazdy program, ktory nie jest oparty na licencji open source, GPL itp. nie moze byc dekompilowany, a jego zdekompilowany kod zrodlowy nie moze byc przetwarzany, a tak wlasnie jest w przypadku Kazaa Lite