Legalne?

Hey czy jeśli kotoś na allegro sprzedaje naklejki z logami firm np. centiro pentium windows. Które sam drukuje to łamie prawo??

Jak pozwoliła firma to legalne.

ok ja tez mam takie pytanie…

Przy zakupie karty graficznej… ATI… dostalem taki niby kupon z cd-keyem[HL2]… na poczatku niewiedzialem ze to nawet cd-key ale potem sie domyslylem…:wink: I wziełem orginalna gre od kologi…:wink: zaisntalowalem u siebie…! i wpisalem ten cd-key… i dziala…

to jest legalne…?

BO mi sie wydaje ze tak…:wink:

bo ten cd-key ma wartosc 120zl…:slight_smile:

jak za niego zapłaciłes to legalne, jak nie to nielegalne

KURCZOK , Nielegalne nawet z “pozwoleniem” jest sprzedawanie takich naklejek…

KURCZOK widzę że Twoją pasją życiową są nakejki :PPP.

Nie widzisz obok znaku firmowego tej literki R w kółku co oznacza nie mniej nie więcej tylko:

“Wszelkie prawa do znaku zastrzeżone”.

Czyli ozancza to ze nie moze być takiego samego znaku juz na rynku ale o reklamowaniu go tak jak to robi Kurczok jest jak najbardziej legalne. Darmową reklamą nikt nie gardzi… :wink:

To nie jest reklama tylko działalność zarobkowa gdyż:

oraz

Więc jest to wykorzystanie zastrzeżonego w Urzędzie Patentowym znaku firmowego do własnych celów zarobkowych.

fiesta: Czyli hurtownie tez lamia prawo ? bez przesady… jezlei ktos sprzedaje cos na allegro i jeszcze tego nie ma w ich regulaminie to znaczy ze jest legalne… poza tym, co cie to obchodzi ? jak sprzedaja to kupujesz albo nie :confused:

Szymek: ATI miala taka dzialalnosc reklamowa z VALVE dostawales cd-keye na steama chyba edycja bronzowa albo srebrna nie pamietam za bardzo.

Hurtownie dostają materiały reklamowe od producenta.

Większej bzdury dawno nie słyszałem, dowód np. masz tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=44641

Uważasz że ta aukcja jest do końca legalna i osoba która kupi tego windowsa może spać spokojnie i nie obawiać się kontroli??

Mnie nic, bo nie kupuję na Allegro ■■■■■ół w stylu naklejki. KURCZOK chciał się dowiedzieć czy jest to legalne to mu odpowiedziałem jaka by była prawdopodobna interpretacja prawna tego czynu jak by ktoś się do tego doczepił. 8) 8) 8)

Wiec raczej Allegro ma jakis wplyw na to - ajt ?

ALe sprzedaja towary - np: naklejki - czyli lamia prawo ?

Ale nie zrobione przez siebie :!: :!: :!:

Compre :? :? :?

Jest to nielegalne wykorzystanie zastrzeżonego znaku firmowego do celów zarobkowych.

ok, czyli hurtownie tez lamia prawo :stuck_out_tongue:

ale idzmy dalej, czyli wlapy uzywane przez kibicow tez sa nielegalne i wogole kazdy znak zastrzezony jest nielegalny w kopiowaniu… ale czy kogos to obchodzi ? :stuck_out_tongue:

Pokaż mi hurtownię która bawi się w wykonywanie naklejek i je sprzedaje.

Jeżeli klub sobie zastrzeże swoje logo to oczywiście że tak.