Legalność plików muzycznych na stronie www

Witam

Innego działu nie znalazłem dlatego tu go pisze.

Czy może ktoś z was orientuje się jak wyglądają prawa autorskie.

Mam zamiar zrobić stronę o tematyce muzycznej i chciałbym aby była możliwość ściągania mp3. mam jeszcze inną możliwość bo jeżeli taka forma nie wyjdzie to czy jeśli umieszczę tylko linki(mp3 będą na darmowych serwerach) czy to będzie nielegalne?

Pozdrawiam

Do każdej mp3 musisz mieć prawa lub zgodę właściciela :slight_smile:

To akurat będzie legalne… dużo stron działa na zasadzie umieszczania linków na darmowe serwery typu rapidshare czy megaupload… możesz wstawiac linki a mp3,programów czy gier NIE

ps masz tu stronę działającą na podobnej zasadzie http://www.peb.pl

a czy muszę umieścić jakiś tekst na stopce strony?

np. że muzyka może być na komputerze 24h czy jakoś tak.

tylko o ile na pliki umieszczone na tym serwerze zostały umieszczone za zodą właściciela praw autorskich…

jeśli masz prawo do pliku, to dlaczego chcesz ograniczać innym tę dostępność? ta magiczna notka o 24h, nie wiadomo skąd zaczęła się pojawiać w polskim prawie zupełnie bezpodstawnie

czyli żeby wszystko było legalnie, bez żadnych problemów powinienem wysłać prośbę do każdego z zespołów?

prawdopodobniej do wydawców, bądź do ZAIKSu, szczerze powiedziawszy nie interesowałem się nigdy tą sprawą

na tej stronie nie są umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje na ich temat. Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową.

Jak ma się ten tekst wyżej do polskiego prawa. myślę tu ze na stronie będą tylko linki do plików