Legalnosc testowych wersji Visty

Witam

Chcialbym sie Was zapytac jak to jest z legalnoscia testowych wersji VIsty a mianowicie:

  1. jezeli pobierzemy ze strony microsoftu viste RC2 , bedziemy mieli do niej klucz otrzymany z mikrosoftu ale nie bedziemy jej aktywowoac online i uzywac sie bedzie jej mnie niz te 30 dni to czy bedzie to legalne bez aktywacji ?

  2. jezeli bedziemy posiadali Viste ale build 5840 ( ktory nie dawno wyszedl po cichu i ktory da sie zainstalwoac bez podawania seriala zostawiajac puste okienko) i bedziemy ja testowali do tych 30 dni to czy bedzie to legalne ?

1,Legalne

2,Nie legalne bo to nie jest przeznaczona dla szerszego grona tylko dla określonej grupy

Skad masz taka informacje?? Czy to chodzi o to ze bedzie to losowanie userow majacych konto w micro i niektorzy tylko dostana link do pobrania??

Ale w licencji ktora akceptujemy i na podstawie ktorej uzywamy tego systemu nie ma nic o tym ze tolko dla wybranych testerow a przecierz licencja to glowne zrodlo legalnosci , jak jej nie lamiemy to znaczy ze uzywamy legalnie

Tak losowy user czyli beta tester .

Pisze nie raz dla kogo jest vista na portalach/vortalach żę publiczna albo dla testerów.

Tak, w licencji nic takiego nie ma a to dlatego zę w ogóle nie powinni dostać tego zwykli userzy.

Poprostu microsoft daje to tylko betatesterom w microsofcie oni dostają login i hasło i sobie mogą pobrać tylko i to jest tylko do ich użytku.

Tak pozatym każdy betatester jest zobowiązany tego aby dany produkt używał/testował tylko on i nie udostępniał go innym(akceptuje taką licencję).

Inni zdobywaja to pewnie z P2P/torrent…a z kąd te wszystkie visty się tam biorą 8) właśnie od betatesterów którzy łamią licencje.

Inna sprawa zę prawdopodobnie microsoft się nie połapie czy ty to pobrałęś z tąd czy z tam tąd więc jeśli takową posiadasz i masz klucz legala to aktywujesz

Ogólnie rzecz biorą to bardziej dany beta tester łamie licencje niż zwykły user.

czyli jak posiadam ta ostatnia wersje ktora sie pokazala na sieci (czyli 5840) , zainstalowalem ja (bez klucza , bo nie potrzebny jest do zainstalowania , intslator idzie bez klucza) to moge ja legalnie uzwyac przez te 30 dni testowe (nie aktywujac jej)?

Jak już pisałem to wersja tylko dla betatesterów i MSDN jeśli nie należysz do tego grona to będzie NIELEGALNA

W licencji nić nie ma na temat - dla kogo 5840

5840 nie została wydana nawet dl testerów :wink: To wewnętrzny build + dostali go członkowie TAP (kilka dużych firm na świecie do testów wdrożeniowych).

Jeśli zainstalujesz 5840 to nikt Ci nic nie zrobi, ale wg mnie nie aktywujesz jej już, bo o ile wiem zmieniły się klucze w wersjach kandydujących do RTM.

Po drugie przez 30 dni Vista będzie tak legalna, jak Windows XP pobrany z torrentu i nieaktywowany :slight_smile: Sprawa jest chyba dość jasna? Jeśli pobierasz Vistę z p2p to nośnik (obraz) pochodzi z przestępstwa…

Dokładnie.

Co do aktywacji to nie aktywujesz ale ja sobie bym poradził żęby aktywować tym od beta 2 i RC wystarczy pare plików zminić.

Tylko żę to tez nie będzie już legalnie

Nawet RTM da sie tym sposobem aktywować

kochani :slight_smile: znajdzcie sposob na zmiane numeru wyswietlanego bulidu ( na pulpicie i poprzez winver) :slight_smile:

Edytuj se plik user32.dll.mui w katalogu x:\windows\system32\en-us w programie reshacker.

A co do tego w winver to już cięższa sprawa…

A co ?? RTM se robisz i ze screenami fake do sieci wjedziesz ?? :smiley:

nie , RTM przerobie na legalna bete :slight_smile:

A skąd masz RTM bo na mule są same fake :stuck_out_tongue:

A już sama ingerencja w pliki systemu łamie umowe licencyjną… Poza tym musiałbyś zmienić build każdego pliku Windows i dużo kluczy w rejestrze hehe… :lol:

Nie mam jeszcze RTM ( nie zamierzam jak narazie nawet sciagac) ale tak na przyszlosc mysle sobie :slight_smile:

Etam drobne zmieny w rejestrze :slight_smile: jak coś PW

Zobacz w rejestrze:

HKLM/Software/Microsoft/Windows NT/CurrentVersion

Nie jestem tego pewien jak będe na Vista to jeszcze zoabcze dokładnie i napisze.

oj za prosto by bylo :slight_smile: niestety zmienilem wszystkie wpisy w tej galezi na 5744 ( z 5840) i nie dalo - zadnej zmiany nie przynioslo

Ale jak pozmienilaem w tej galezi wpisy z 5840 na 5740 to po resecie znowu wrocily na 5840

Jakby nie sprawilo Cie klopotu to zobacz jak to na 100% zrobic