Legalnosc testowych wersji Visty

(Portal) #1

Witam

Chcialbym sie Was zapytac jak to jest z legalnoscia testowych wersji VIsty a mianowicie:

1) jezeli pobierzemy ze strony microsoftu viste RC2 , bedziemy mieli do niej klucz otrzymany z mikrosoftu ale nie bedziemy jej aktywowoac online i uzywac sie bedzie jej mnie niz te 30 dni to czy bedzie to legalne bez aktywacji ?

2) jezeli bedziemy posiadali Viste ale build 5840 ( ktory nie dawno wyszedl po cichu i ktory da sie zainstalwoac bez podawania seriala zostawiajac puste okienko) i bedziemy ja testowali do tych 30 dni to czy bedzie to legalne ?

(Grzesiek1) #2

1,Legalne

2,Nie legalne bo to nie jest przeznaczona dla szerszego grona tylko dla określonej grupy

(Superminiek) #3

Skad masz taka informacje?? Czy to chodzi o to ze bedzie to losowanie userow majacych konto w micro i niektorzy tylko dostana link do pobrania??

(Portal) #4

Ale w licencji ktora akceptujemy i na podstawie ktorej uzywamy tego systemu nie ma nic o tym ze tolko dla wybranych testerow a przecierz licencja to glowne zrodlo legalnosci , jak jej nie lamiemy to znaczy ze uzywamy legalnie

(Grzesiek1) #5

Tak losowy user czyli beta tester .

Pisze nie raz dla kogo jest vista na portalach/vortalach żę publiczna albo dla testerów.

Tak, w licencji nic takiego nie ma a to dlatego zę w ogóle nie powinni dostać tego zwykli userzy.

Poprostu microsoft daje to tylko betatesterom w microsofcie oni dostają login i hasło i sobie mogą pobrać tylko i to jest tylko do ich użytku.

Tak pozatym każdy betatester jest zobowiązany tego aby dany produkt używał/testował tylko on i nie udostępniał go innym(akceptuje taką licencję).

Inni zdobywaja to pewnie z P2P/torrent....a z kąd te wszystkie visty się tam biorą 8) właśnie od betatesterów którzy łamią licencje.

Inna sprawa zę prawdopodobnie microsoft się nie połapie czy ty to pobrałęś z tąd czy z tam tąd więc jeśli takową posiadasz i masz klucz legala to aktywujesz

Ogólnie rzecz biorą to bardziej dany beta tester łamie licencje niż zwykły user.

(Portal) #6

czyli jak posiadam ta ostatnia wersje ktora sie pokazala na sieci (czyli 5840) , zainstalowalem ja (bez klucza , bo nie potrzebny jest do zainstalowania , intslator idzie bez klucza) to moge ja legalnie uzwyac przez te 30 dni testowe (nie aktywujac jej)?

(Grzesiek1) #7

Jak już pisałem to wersja tylko dla betatesterów i MSDN jeśli nie należysz do tego grona to będzie NIELEGALNA

(sCooBy^) #8

W licencji nić nie ma na temat - dla kogo 5840

(Docent) #9

5840 nie została wydana nawet dl testerów :wink: To wewnętrzny build + dostali go członkowie TAP (kilka dużych firm na świecie do testów wdrożeniowych).

Jeśli zainstalujesz 5840 to nikt Ci nic nie zrobi, ale wg mnie nie aktywujesz jej już, bo o ile wiem zmieniły się klucze w wersjach kandydujących do RTM.

Po drugie przez 30 dni Vista będzie tak legalna, jak Windows XP pobrany z torrentu i nieaktywowany :slight_smile: Sprawa jest chyba dość jasna? Jeśli pobierasz Vistę z p2p to nośnik (obraz) pochodzi z przestępstwa...

(Grzesiek1) #10

Dokładnie.

Co do aktywacji to nie aktywujesz ale ja sobie bym poradził żęby aktywować tym od beta 2 i RC wystarczy pare plików zminić.

Tylko żę to tez nie będzie już legalnie

(sCooBy^) #11

Nawet RTM da sie tym sposobem aktywować

(Portal) #12

kochani :slight_smile: znajdzcie sposob na zmiane numeru wyswietlanego bulidu ( na pulpicie i poprzez winver) :slight_smile:

(sCooBy^) #13

Edytuj se plik user32.dll.mui w katalogu x:\windows\system32\en-us w programie reshacker.

A co do tego w winver to już cięższa sprawa...

A co ?? RTM se robisz i ze screenami fake do sieci wjedziesz ?? :smiley:

(Portal) #14

nie , RTM przerobie na legalna bete :slight_smile:

(sCooBy^) #15

A skąd masz RTM bo na mule są same fake :stuck_out_tongue:

A już sama ingerencja w pliki systemu łamie umowe licencyjną... Poza tym musiałbyś zmienić build każdego pliku Windows i dużo kluczy w rejestrze hehe... :lol:

(Portal) #16

Nie mam jeszcze RTM ( nie zamierzam jak narazie nawet sciagac) ale tak na przyszlosc mysle sobie :slight_smile:

(Witam200) #17

Etam drobne zmieny w rejestrze :slight_smile: jak coś PW

(Grzesiek1) #18

Zobacz w rejestrze:

HKLM/Software/Microsoft/Windows NT/CurrentVersion

Nie jestem tego pewien jak będe na Vista to jeszcze zoabcze dokładnie i napisze.

(Portal) #19

oj za prosto by bylo :slight_smile: niestety zmienilem wszystkie wpisy w tej galezi na 5744 ( z 5840) i nie dalo - zadnej zmiany nie przynioslo

Ale jak pozmienilaem w tej galezi wpisy z 5840 na 5740 to po resecie znowu wrocily na 5840

Jakby nie sprawilo Cie klopotu to zobacz jak to na 100% zrobic