Legalność Visty przy zmianie komputera

czesc mam pytanko jak to jest posiadam komputer jest juz troche stary kupiłem sobie viste primium jszcze nie instalowałem bo zatanawiam sie czy przy instalacj na ten komputer czy gdybym kupił nowy komp i chciał zainstalowac ta sama viste na nowy komp czy mozna tak czy musze znow kupic nastepny system oczywiscie jak zmienie na nowy to juz nie bede uzywac starego wiec vista bedzie istniec tylko na jednym zastanawiam sie czy jak moge tak zrobic czy musze jakos informowac kogos w microsoft dzieki

Wszystko zależy od wersji oprogramowania, jaką kupiłeś. Jeśli jest to OEM, to przypisana jest ona do jednego komputera, a dokładniej do kombinacji płyty głównej, procesora i karty graficznej- choć tą czasem udaje się wymienić bez dodatkowych problemów.

Wersja Box może być instalowana na różnych komputerach z tym, że oczywiście na jednym tylko na raz.

jest to OEM czyli nie moge? czyli musze czekac do zakupu nowego kompa?

jak masz oem, to możesz zainstalować, ale nie aktywować, wtedy na nowym komputerze dasz rade zainstalować i aktywować system z tego samego klucza co na starym komputerze.

oczywiście bez aktywacji to 30 dni pracy tylko.

Albo możesz zainstalowac, a jak nowy komp to dzwonisz do M$ i wciskasz im kit, że ci płyta główna się zepsuła i prosisz o nowy klucz.

Ten komputer jak mowisz jest dość stary więc jakiś system na nim jest zainstalowany (*czytaj. kupiony legalny itp) więc lepiej i niech tam zostanie a z vistą poczekaj. Telefonowanie do MS i wciskanie kitu niekoniecznie się musi skonczyc sukcesem pomijając juz moralnosc takiego czegoś. Szkoda by było paręset złoty zmarnować.

Zaczekaj do nowego komputera a na starym zostaw stary Windows albo linuxa postaw (przyjemne i pożyteczne).